Egzamin ósmoklasisty 2022: Przecieki z polskiego. Mowa o jednej lekturze! To ona będzie na egzaminie?

2022-05-24 13:17
Jakie lektury będą na egzaminie ósmoklasisty 2022? PRZECIEKI już są dostępne w sieci?!
Autor: Canva.com Zdjęcie poglądowe

Egzamin ósmoklasisty 2022: Przecieki z polskiego. Ósmoklasiści ostatnie chwile przed egzaminem z języka polskiego spędzają m.in. gorączkowo przeszukując internet w poszukiwaniu potencjalnych przecieków. Ci bardziej kreatywni sami skorzystali z dostępnych narzędzi, żeby sprawdzić, które pozycje królują w wyszukiwarkach internetowych. I bingo! Czy faktycznie pojawił się przeciek? Na egzaminacyjny świecznik wysuwa się jedna lektura...

Egzamin ósmoklasisty 2022: Język polski. W internecie pojawił się przeciek? Mowa o tej jednej lekturze

Egzamin ósmoklasisty 2022 z języka polskiego już we wtorek (24.05.22). Równo o 9.00 uczniowie otworzą swoje arkusze, ucinając wszelkie spekulacje. Ale trudno nie docenić ich ciekawości i wynikającej z niej przenikliwości. Ósmoklasiści wykorzystali dostępne w internecie narzędzia, żeby sprawdzić, co będzie na egzaminie we wtorek 24.05.22. Co wyszło z ich śledztwa?

Zobacz też: Egzamin ósmoklasisty 2022: polski. Co będzie na egzaminie z języka polskiego? [24.05.2022]

Egzamin ósmoklasisty 2022: Język polski. Uczennica na tropie przecieku!

Na Twitterze śledzimy dociekania uczniów, którzy jeszcze przed egzaminem chcą poznać choćby najmniejsze tropy dot. treści arkuszy egzaminacyjnych. Jedna z użytkowniczek wykorzystała narzędzie Google, żeby sprawdzić, jakimi książkami interesują się mieszkańcy różnych województw. W Google Trends - bo tak nazywa się to narzędzie - porównała zainteresowanie kilkoma lekturami obowiązkowymi. I wyszło, że na przeważającym obszarze Polski przoduje... Balladyna Juliusza Słowackiego!

Balladyna na języku polskim? Czy to przeciek?

Uspokajamy jednak. Romantyczny dramat Juliusza Słowackiego znajduje się na liście tzw. "pewniaków" z języka polskiego. Poza nim, na liście lektur obowiązkowych znajdziemy też Zemstę (Aleksander Fredro), Kamienie na Szaniec (Aleksander Kamiński), Opowieść Wigilijną (Charles Dickens), czy Małego Księcia (Antoine de Saint-Exupéry). Nie oznacza to więc, że doszło do jakiegokolwiek przecieku, a jedynie, że uczniowie intensywnie wertują informacje dot. jednej z obowiązkowych lektur. 

W tym miejscu warto też dodać, że Ministerstwo Edukacji i Nauki ogłosiło rok 2022 m.in. rokiem Romantyzmu Polskiego. Czyżby to był trop dla ósmoklasistów? Przekonamy się we wtorek.

Nie przegap: MEMY z egzaminu ósmoklasisty 2022. Każdy, kto pisze, wybuchnie śmiechem! [GALERIA]

Sonda
Czy egzamin ósmoklasisty to dobry pomysł na sprawdzenie wiedzy ucznia?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE