Egzamin ósmoklasisty 2022. Czy były przecieki z polskiego? Takie były tematy wypracowań i lektury na egzaminie z języka polskiego [24.05.2022]

2022-05-24 13:10
Egzamin ósmoklasisty
Autor: East News / Zdjęcie poglądowe Egzamin ósmoklasisty

Egzamin ósmoklasisty 2022: język polski. Czy były przecieki z polskiego? Przystępujący do tegorocznego egzaminu ósmoklasisty nerwowo poszukiwali przecieków, które miały im pomóc w osiągnięciu wymarzonego wyniku. Mówiło się, że w arkuszu CKE pojawi się lektura "Kamienie na szaniec". Okazuje się, że te przecieki się nie sprawdziły! Z relacji uczniów wynika, że na egzaminie ósmoklasisty 2022 była "Zemsta". Znamy też tematy wypracowań z języka polskiego. Zobaczcie!

Egzamin ósmoklasisty 2022: Język polski. Czy były przecieki z polskiego? [24.05.2022]

AKTUALIZACJA 24.05.2022, GODZ. 11.30:

Z relacji ósmoklasistów wynika, że z lektur obowiązkowych w arkuszu CKE znalazła się "Zemsta" A. Fredry. Jednym z wypracowań na egzaminie miało być z kolei opowiadanie. Wśród tematów wypracowań miał pojawić się także motyw przyjaźni. Szczegóły dotyczące tematów wypracowań i lektur na egzaminie ósmoklasisty 2022 z języka polskiego w artykule: "Zemsta", motyw przyjaźni i opowiadanie na egzaminie ósmoklasisty 2022. Znany tematy wypracowań z polskiego!

WCZEŚNIEJ PISALIŚMY:

Egzamin ósmoklasisty 2022 zbliża się wielkimi krokami. To sprawdzian wiedzy z lektur obowiązkowych, ale nie tylko. Ósmoklasiści mają jeszcze szansę na ostatnią powtórkę i rzecz jasna nerwowo przeglądają internet w nadziei, że dowiedzą się, co będzie na egzaminie z polskiego. Przypomnijmy - początek egzaminu ósmoklasisty z języka polskiego już 24 maja o 9:00. Nasza redakcja zachęca do zapoznania się z galerią zdjęć, zawierającą arkusz z 2021 roku. Istnieje szansa, że podobne zadania pojawią się na tegorocznym teście. Kliknij zdjęcie i zobacz co było na polskim rok temu! 

Egzamin ósmoklasisty 2022. Czy są przecieki z polskiego?

Arkusze CKE na egzamin ósmoklasisty 2022 z języka polskiego uczniowie zobaczą dopiero 24 maja o godzinie 9:00. Arkusz egzaminu ósmoklasisty z języka polskiego składa się ponownie z dwóch części. W pierwszej z nich uczniowie zmierzą się z tekstem literackim (liryka, epika, dramat) i tekstem nieliterackim (naukowy, popularnonaukowy, publicystyczny). Większość zadań zamieszczonych w tej części egzaminu będzie dotyczyła przytoczonych tekstów. Niewykluczone są również pytania o teksty ikoniczne, a także przysłowia, frazeologizmy czy powiedzenia. 

W drugiej części egzaminu ósmoklasisty z języka polskiego, której wielu się obawia, uczeń ma do wyboru dwa tematy wypracowań: pierwsze o charakterze twórczym (np. opowiadanie), a drugie o charakterze argumentacyjny (np. przemówienie, rozprawka, artykuł). To od zdającego zależy, na który sie zdecyduje. Dobrze przemyślcie, w czym czujecie się lepiej!

Co roku zdający mają jednak nadzieje na przecieki z polskiego i nie tylko. Z pewnością należy pamiętać o powtórzeniu lektur obowiązkowych z polskiego. Koniecznie zapoznajcie się z książkami, których nie zdążyliście jeszcze przeczytać. Poniżej zamieszczamy chociażby ważne dzieło Adama Mickiewicza. Kto wie, może to właśnie ten tekst zostanie poddany analizie!

Przecieki egzamin ósmoklasisty 2022: język polski

Przed egzaminem z języka polskiego w internecie pojawi się sporo ogłoszeń, dotyczących rzekomych przecieków. Arkusze CKE są tajne! Nasza redakcja przestrzega przed oszustami, którzy będą chcieli wyłudzić pieniądze od nieświadomych uczniów. Jeżeli widzicie, że ktoś oferuje przecieki z polskiego, matematyki lub języka obcego - dokładnie zbadajcie, co to za źródło. Pod żadnym pozorem nie klikajcie w niepewne linki. Najlepszymi materiałami będą zadania sprzed lat, które znajdziecie chociażby na stronie Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. Warto również zapoznać się z artykułami, przygotowanymi przez naszych dziennikarzy. Znajdziecie w nich wiele podpowiedzi, sugestii i propozycji przed egzaminem z języka polskiego.

Wszystkim zdającym życzymy wymarzonych wyników, połamania piór samych trafnych odpowiedzi! Egzamin ósmoklasisty 2022 będziemy relacjonować na portalu se.pl.

Sonda
Egzamin ósmoklasisty 2022. Denerwujesz się przed testem?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE