Egzamin ósmoklasisty 2022. Uczniowie błagają Podlasie. "Jakieś przecieki, k***a?"

2022-05-23 13:07
Egzamin ósmoklasisty 2022. Uczniowie błagają Podlasie. Jakieś przecieki, k***a?
Autor: WALDEMAR WYLEGALSKI/POLSKA PRESS / EAST NEWS Egzamin ósmoklasisty 2022. Uczniowie błagają Podlasie. "Jakieś przecieki, k***a?

Egzamin ósmoklasisty 2022. Egzamin ósmoklasisty coraz bliżej. Uczniowie odliczają godziny do pierwszego testu i zastanawiają się, co pojawi się na egzaminach. Jedni gorączkowo nadrabiają zaległości, a niektórzy... dzielą się swoimi nastrojami przed egzaminem w internecie. Media społecznościowe pełne są wpisów ósmoklasistów. Hashtag #egzaminosmoklasisty2022 robi furorę w sieci. Czego można się z niego dowiedzieć? Na pewno tego, że nerwy wśród uczniów są ogromne. Niektórzy do tego stopnia nie są pewni swojej wiedzy, że liczą na słynne już "przecieki z Podlasia". Niestety, nie mam dobrych wiadomości. Szczegóły w dalszej części artykułu.

Egzamin ósmoklasisty. Uczniowie liczą na przecieki z Podlasia

Przecieki to coś, co cieszy dużym zainteresowaniem uczniów przed ważnymi egzaminami. Podobnie jest w przypadku egzaminu ósmoklasisty 2022. Do początku tegorocznego egzaminu zostały godziny. Egzamin ósmoklasisty 2022 odbędzie się w dniach 24-26 maja. Wielu uczniów przegląda Internet z nadzieję, że natrafi na przecieki. Legendarne wręcz stały się już "przecieki z Podlasia", którymi zajmowała się nawet prokuratura. Ósmoklasiści i tym razem liczą na siłę przecieków.

Atmosfera przed egzaminem ósmoklasisty 2022 jest wśród uczniów bardzo napięta. Ósmoklasiści są tak bardzo zdesperowani, że... błagają Podlasie o przecieki, które mogłyby ułatwić napisanie tegorocznego egzaminu.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Egzamin ósmoklasisty 2022: Przecieki. Co będzie na arkuszach? Jakie będą zadania? Na to musisz uważać!

Egzamin ósmoklasisty 2022. Co z przeciekami z Podlasia?

Niestety, w kwestii przecieków z egzaminu ósmoklasisty 2022 nie mamy dobrych informacji dla zdających. Szans na to, że dowiemy się, co jest w arkuszach z poszczególnych przedmiotów, praktycznie nie ma. Centralna Komisja Egzaminacyjna (CKE) mocno pilnuje tego, aby treść arkuszy nie ujrzała światła dziennego przed rozpoczęciem egzaminu. Jeśli stanie się inaczej - sprawą może zająć się prokuratura, a egzamin może zostać powtórzony. Pewne jest to, że ósmoklasiści poznają zawartość arkuszy w momencie ich otrzymania, tuż przed rozpoczęciem egzaminu z poszczególnego przedmiotu.

ZOBACZ TEŻ: Jak się ubrać na egzamin ósmoklasisty 2022? Ten strój to GRUBA przesada. To nie SIŁOWNIA ani DYSKOTEKA!

Egzamin ósmoklasisty 2022. Na Twitterze wrze w sprawie listy lektur

Ósmoklasiści są ciekawi, co znajdzie się w arkuszach poszczególnych egzaminów. W mediach społecznościowych dominują wpisy na temat egzaminu ósmoklasisty z języka polskiego. Co można wywnioskować z wpisów przyszłych zdających? Ilu uczniów, tyle próśb o to, co powinno lub nie powinno znaleźć się w arkuszach z języka polskiego. Jedni za żadne skarby nie chcieliby zmierzyć się z jednym z utworów Adama Mickiewicza. Inni zdecydowanie lepiej poradziliby sobie z dziełami jednego z najwybitniejszych polskich romantyków, np. kosztem "Kamieni na szaniec" Aleksandra Kamińskiego czy "Opowieści wigilijnej" Charlesa Dickensa.

CZYTAJ TEŻ: Co będzie na egzaminie ośmioklasisty z matematyki 2022? Zobacz listę zagadnień i zadania z matematyki

Egzamin ósmoklasisty 2022. Co w arkuszach z języka polskiego?

W tym miejscu warto przypomnieć spis lektur obowiązkowych na egzamin ósmoklasisty 2022. Pełna lista poniżej:

  • Charles Dickens, Opowieść wigilijna;
  • Aleksander Fredro, Zemsta;
  • Jan Kochanowski, wybór fraszek i trenów, w tym tren VII i VIII;
  • Aleksander Kamiński, Kamienie na szaniec;
  • Adam Mickiewicz, Reduta Ordona, Śmierć Pułkownika, Świtezianka, Dziady cz. II, Pan Tadeusz (całość);
  • Antoine de Saint-Exupéry, Mały Książę;
  • Henryk Sienkiewicz, Quo vadis, Latarnik;
  • Juliusz Słowacki, Balladyna;
  • wiersze wybranych poetów.

Przypomnijmy, że egzamin ósmoklasisty odbędą się w dniach 24-26 maja. We wtorek (24 maja) uczniowie napiszą test z języka polskiego. W środę (25 maja) sprawdzą swoją wiedzę z matematyki, natomiast na zakończenie egzaminów, w czwartek (26 maja) napiszą test z języka obcego nowożytnego.

Sonda
Czy egzamin ósmoklasisty to dobry pomysł na sprawdzenie wiedzy ucznia?
Express Biedrzyckiej - Artur Dziambor: Czarnek cofa polską szkołę do PRL
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE