Egzamin

i

Autor: CC Pixabay.com / licencja Creative Commons Egzamin ósmoklasisty 2022, język polski: Sprawdź pewniaki z polskiego. Bez tego będzie ciężko! / Zdjęcie poglądowe

Egzamin ósmoklasisty 2022, język polski: Sprawdź pewniaki z polskiego. Bez tego będzie ciężko

2022-05-09 16:18

Egzamin ósmoklasisty 2022, przecieki z języka polskiego. Analizujemy, co z dużym prawdopodobieństwem pojawi się na egzaminie ósmoklasisty z polskiego. Egzamin ósmoklasisty 2022 odbędzie się 24 maja 2022 roku. Co będzie na teście z polskiego? Poniższy materiał pomoże wam się przygotować na język polski. Te lektury powinniście znać, a tego typu zadania przygotuje CKE.

Egzamin ósmoklasisty 2022 zbliża się coraz to większymi krokami. Uczniowie nerwowo przeglądają materiały, związane z egzaminem z języka polskiego w poszukiwaniu pewniaków, które mogą się pojawić na teście w maju. Nasza redakcja chce wam ułatwić przygotowania i dlatego przeanalizujemy to, co już jest dostępne w internecie i zwrócimy uwagę, na jakie tematy powinniście zwrócić uwagę w pierwszej kolejności. Centralna Komisja Egzaminacyjna na pewno nie dopuści do przecieku zadań, ale możemy spróbować przewidzieć, czego oczekują układający pytania. Uwaga! Nikt w internecie nie może wam zagwarantować na 100%, że identyczne pytania pojawią się na teście z polskiego. Z drugiej strony - są pewniaki, które musicie powtórzyć przed ważnym egzaminem z polskiego.

Sprawdź koniecznie: Egzamin ósmoklasisty 2022. Jakie lektury trzeba przeczytać? Mamy listę lektur obowiązkowych!

Egzamin ósmoklasisty 2022, język polski. Pewniaki przed testem

Baza wiedzy przed egzaminem ósmoklasisty 2022 jest całkiem spora. Batalia uczniów rozpocznie się rozpoczną się 24 maja 2022 r., kiedy zdający zapoznają się z arkuszami przygotowane przez CKE (Centralną Komisję Egzaminacyjną) z polskiego. Nazajutrz trudne starcie, czyli egzamin z matematyki (25 maja 2022 roku), a trzeciego dnia egzaminów (26 maja 2022) uczniowie spróbują przebrnąć przez język obcy. Jak przygotować się do testu? Spójrzcie, jakie sugestie mają redaktorzy naszego portalu.

Pewniaki z języka polskiego. Egzamin ósmoklasisty 2022

Egzamin z języka polskiego potrwa 120 minut. Czy można liczyć na pewniaki na egzamin z języka polskiego 2022? I tak i nie! Rozwiewamy wszelkie wątpliwości - na pewno nie będziemy mieli wglądu w arkusze przed przystąpieniem do testu, ale koniecznie przewertujcie oficjalne źródła i zobaczcie, co było np. na próbnym egzaminie ósmoklasisty z języka polskiego.

Arkusz egzaminacyjny zawiera zarówno zadania ‎zamknięte (testowe), jak i zadania otwarte. Część z nich sprawdza znajomość lektur obowiązkowych. Dalszy ciąg materiału pod istotną galerią ze zdjęciami. Koniecznie przejrzyjcie te zadania!

Niezwykle istotnym fragmentem arkusza egzaminacyjnego z polskiego jest wypracowanie, gdyż można za nie uzyskać aż 20 punktów (na 45 pkt możliwych). Często ma to ogromny wpływ na końcowy sukces lub jego brak. W tym roku uczniowie znów dostaną 2 tematy do wyboru - rozprawkę i opowiadanie. W wypracowaniu trzeba wykazać się znajomością lektur podanych na liście wymagań egzaminacyjnych.

Egzamin ósmoklasisty 2022, język polski. Pewniaki z lektur obowiązkowych

Przed egzaminem ósmoklasisty 2022, który odbędzie się w maju, koniecznie zróbcie sobie powtórkę z tych lektur. Sprawdźcie głównych bohaterów, ich cechy charakteru, motywy i działania. A oto pełna lista lektur obowiązkowych!

  • Charles Dickens, Opowieść wigilijna;
  • Aleksander Fredro, Zemsta;
  • Jan Kochanowski, wybór fraszek i trenów, w tym tren VII i VIII;
  • Aleksander Kamiński, Kamienie na szaniec;
  • Adam Mickiewicz, Reduta Ordona, Śmierć Pułkownika, Świtezianka, Dziady cz. II, Pan Tadeusz (całość);
  • Antoine de Saint-Exupéry, Mały Książę;
  • Henryk Sienkiewicz, Quo vadis, Latarnik;
  • Juliusz Słowacki, Balladyna;
  • wiersze wybranych poetów.

Na portalu Super Express Bydgoszcz będziemy regularnie podawać sprawdzone i rzetelne informacje, związane z egzaminem ósmoklasisty 2022 z polskiego i nie tylko. Warto śledzić serwis i związane z nim profile w mediach społecznościowych.

QUIZ. Tych słów nie zna nikt! Trzeba być geniuszem, żeby rozwiązać ten test

Pytanie 1 z 15
Finisaż to:
Egzamin ósmoklasisty z języka polskiego. Jak poszło uczniom w Bydgoszczy?

Najważniejsze lektury i epoki literackie w pigułce - posłuchaj podcastów.

Listen to "Jan Kochanowski - Treny (jako cykl poetycki)" on Spreaker.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE