Egzamin ósmoklasisty 2022. Nerwowe nastroje wśród uczniów. "To nie są ćwiczenia"

2022-05-24 13:16
Egzamin
Autor: Pixabay Egzamin ósomklasisty 2022.

Egzamin ósmoklasisty 2022. We wtorek (24 maja) pierwszy z trzech egzaminów. Uczniowie zmierzą się z językiem polskim. Zanim ósmoklasiści przystąpią do egzaminu, dzielą się swoimi nastrojami przed testem w internecie. Media społecznościowe pełne są wpisów ósmoklasistów. Hashtag #egzaminosmoklasisty2022 robi furorę w sieci. Czego można się z niego dowiedzieć? Szczegóły w dalszej części artykułu.

Egzamin ósmoklasisty 2022. Będą przecieki?

Przecieki arkuszy CKE z egzaminu ósmoklasistów od zawsze cieszą się ogromnym zainteresowaniem uczniów przed egzaminami. We wtorek (24 maja) egzamin ósmoklasisty odbędzie się z języka polskiego. Atmosfera przed egzaminem ósmoklasisty 2022 jest wśród uczniów bardzo napięta. Ósmoklasiści liczą, że tuż przed egzaminem uda im się dowiedzieć, co znajduje się w arkuszach. Niestety, w kwestii przecieków z egzaminu ósmoklasisty 2022 nie mamy dobrych informacji dla zdających. Szans na to, że dowiemy się, co jest w arkuszach z poszczególnych przedmiotów, praktycznie nie ma. Centralna Komisja Egzaminacyjna (CKE) mocno pilnuje tego, aby zdający nie znali treści arkuszy przed początkiem testu.

Zobacz koniecznie: Egzamin ósmoklasisty 2022. Przecieki z języka polskiego. To będzie na egzaminie? [24.05.2022]

Egzamin ósmoklasisty. Uczniowie odliczają minuty do egzaminu z polskiego

Ostatnie godziny przed egzaminem ósmoklasisty 2022 to oczywiście tradycyjne, wzajemne życzenie sobie powodzenia w mediach społecznościowych. Większość zdających pisze w internecie o ogromnych nerwach i niepewności towarzyszących egzaminom.

Egzamin ósmoklasisty 2022. Co znajdzie się w arkuszach z polskiego?

Nie brakuje też przewidywań, co ostatecznie znajdzie się w arkuszu egzaminu ósmoklasisty 2022 z języka polskiego. Niektórzy chcieliby uniknąć poszczególnych lektur lub trafić właśnie na tę jedną, wymarzoną przez siebie. Wkrótce przekonamy się, kto miał szczęście do lektury.

Sonda
Którego przedmiotu na egzaminie ósmoklasisty obawiasz się najbardzie?
Doda odbiera nagrodę od „Super Expressu”
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE