Egzamin ósmoklasisty 2022: odpowiedzi z polskiego. "Prawie wszędzie B". Co w zadaniu "zgoda buduje"? Mamy pierwsze odpowiedzi ósmoklasistów!

2022-05-24 13:08
Egzamin ósmoklasisty 2022
Autor: Piotr Lampkowski/Super Express Egzamin ósmoklasisty 2022

Egzamin ósmoklasisty 2022 z języka polskiego zakończył się. Uczniowie szukają odpowiedzi, by sprawdzić, jak im poszło. Mamy pierwsze odpowiedzi ósmoklasistów do zadań z arkusza CKE. Do czego należało się odwołać w zadaniu "zgoda buduje, niezgoda rujnuje"? Jaki przymiotnik trzeba było utworzyć? Odpowiedzi na te pytania w dalszej części artykułu. Zobaczcie, jakie odpowiedzi zaznaczali uczniowie na egzaminie ósmoklasisty 2022 z języka polskiego.

Egzamin ósmoklasisty 2022 język polski: odpowiedzi

Uczniowie zakończyli już egzamin ósmoklasisty 2022 z języka polskiego i oddali arkusze CKE. Wiadomo, że wśród pytań pojawiło się m.in. zadanie polegające na utworzeniu przymiotnika, a także pytanie dotyczące kadrów filmowych, "Zemsta" i opowiadanie jako jeden z tematów wypracowań. W oczekiwaniu na oficjalne wyniki, ósmoklasiści szukają na Twitterze i w internecie odpowiedzi, by sprawdzić, jak im poszło i oszacować ile punktów zdobędą. Uczniowie dzielą się swoimi odpowiedziami na Twitterze, dzięki czemu inni zdający mogą porównywać i dyskutować o swoich odpowiedziach. - JAK DALIŚCIE TO CHRONOLOGICZNE ZADANIE? - pyta jedna z uczennic. - Do czego odnieśliście się w tym zadaniu zgoda buduje niezgoda rujnuje? - dopytuje inna ósmoklasistka. Użytkownicy Twittera spieszą z odpowiedziami. Wielu uczniów przyznaje ponadto, że w zadaniach zamkniętych miała większość odpowiedzi "B". Chcecie poznać odpowiedzi z egzaminu ósmoklasisty 2022 z polskiego? Zobaczcie poniżej, jakie odpowiedzi zaznaczali inni zdający!

Więcej o egzaminie ósmoklasisty 2022 w naszej relacji na żywo: Egzamin ósmoklasisty 2022: Polski. "Ja pier**** Zemsta" Znamy tematy. Czekamy na arkusze CKE i odpowiedzi. Relacja na żywo

Egzamin ósmoklasisty 2022: arkusz CKE i odpowiedzi z polskiego

Arkusz CKE i odpowiedzi z egzaminu ósmoklasisty 2022 z polskiego opublikujemy w galerii poniżej, gdy tylko zostaną udostępnione przez CKE. Przypominamy, że to sugerowane odpowiedzi, które nie muszą być prawidłowe. W oczekiwaniu na oficjalne arkusze i odpowiedzi CKE, przypominamy, z czym ósmoklasiści musieli mierzyć się rok temu.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE