Egzamin ósmoklasisty 2022. "Zemsta" na egzaminie z polskiego? Szaleństwo w komentarzach

2022-05-24 10:20
Egzamin ósmoklasisty 2022
Autor: Kasia Zaremba/Super Express Egzamin ósmoklasisty 2022

We wtorek (24 maja) rozpoczął się egzamin ósmoklasisty 2022. Jak co roku - na początek - uczniowie musieli zmierzyć się z arkuszem z języka polskiego. Skończył się czas sprawdzania przecieków i utrwalania materiału. Pojawiają się już pierwsze przecieki na temat tego, co pojawiło się w arkuszu z polskiego. Wynika z nich, że na egzaminie ósmoklasisty 2022 zdający musieli wykazać się znajomością "Zemsty" Aleksandra Fredry.

Zgodnie z terminarzem CKE, egzamin ósmoklasisty 2022 rozpocznie się we wtorek (24 maja). Pierwszym przedmiotem, z jakim będą musieli zmierzyć się uczniowie jest język polski. Egzamin z polskiego rozpoczął się o godz. 9. Egzamin ósmoklasisty 2022 potrwa do 26 maja. Ósmoklasiści przystąpią jeszcze do testów z matematyki i języka obcego nowożytnego.

Egzamin ósmoklasisty z języka polskiego jak co roku spędza zdającym sen z powiek w temacie lektur, które pojawiają się w arkuszach CKE. Nieważne, jaki tytuł ostatecznie znajdzie się w zadaniach egzaminacyjnych, zawsze spotyka się to z dużym niezadowoleniem uczniów.

Bardzo szybko po rozpoczęcie egzaminu pojawiły się już pierwsze wpisy na temat tego, jaka była lektura na egzaminie z polskiego. Informacje pojawiają się na Twitterze pod hashtagiem "egzaminosmoklasisty2022", który robi furorę w internecie. Zazwyczaj są to jednak fałszywe informacje, ponieważ oficjalnie wciąż nie wiadomo, z czym mierzyli się ósmoklasiści. Atmosfera jest bardzo napięta, nie tylko wśród samych zdających, ale i tych, którzy są ciekawi, co było na egzaminie z polskiego.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Egzamin ósmoklasisty 2022 matematyka. Co będzie na egzaminie ósmoklasisty z matematyki? [PRZYKŁADOWE ARKUSZE, WYMAGANIA]

Egzamin ósmoklasisty 2022. "Zemsta" na egzaminie z polskiego?

Pojawia się coraz więcej komentarzy, że to "Zemsta" Aleksandra Fredry była lekturą na egzaminie ósmoklasisty z języka polskiego. Jeśli rzeczywiście tak było, CKE znowu zaskoczyła zdających. Przed egzaminem dużo częściej spekulowało się o "Panie Tadeuszu" Adama Mickiewicza czy "Kamieniach na szaniec" Aleksandra Kamińskiego.

Egzamin ósmoklasisty 2022. Język polski. Czytaj naszą relację Egzamin ósmoklasisty 2022: Polski. Rozpoczął się egzamin. Arkusze CKE i odpowiedzi znajdziesz tutaj. Relacja na żywo

Zobacz też memy o egzaminie ósmoklasisty 2022. Kliknij w galerię poniżej: 

Sonda
Czy uważasz, że ilość materiału na egzamin ósmoklasisty z języka polskiego jest za duża?
Doda odbiera nagrodę od „Super Expressu”
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE