Egzamin ósmoklasisty 2022. Przecieki z polskiego. Czego szukali uczniowie tuż przed egzaminem?

2022-05-24 13:15
Egzamin
Autor: Pixabay Egzamin ósomklasisty 2022.

Egzamin ósmoklasisty 2022 rozpocznie się 24 maja punktualnie o godzinie 9:00. To właśnie wtedy uczniowie ostatnich klas szkoły podstawowej otrzymają arkusze CKE (Centralna Komisja Egzaminacyjna) z języka polskiego. To pierwszy dzień egzaminacyjnego maratonu ósmoklasistów. Co znalazło się w arkuszach CKE? Które lektury znalazły się na egzaminie? Szczegóły w dalszej części artykułu.

Egzamin ósmoklasisty 2022. Co w arkuszach z języka polskiego?

We wtorek (24 maja) rozpoczyna się egzamin ósmoklasisty 2022. Na początek uczniowie zmierzą się z językiem polskim. Punktualnie o godzinie 9:00 otrzymają arkusze CKE (Centralna Komisja Egzaminacyjna) z języka polskiego. Wielu uczniów zastanawiało się, jaka lektura ze spisu lektur obowiązkowych znajdzie się w arkuszach z języka polskiego.

W internecie niemal do ostatniej chwili trwały gorączkowe poszukiwania przecieków oraz szukanie streszczeń lektur będących w spisie. Okazuje się, że w ostatnich chwilach przed początkiem egzaminu największym zainteresowaniem wśród zdających cieszyły się "Kamienie na szaniec" Aleksandra Kamińskiego, a także "Quo vadis" Henryka Sienkiewicza i "Opowieść wigilijna" Charlesa Dickensa. Czyżby to były lektury, z którymi będą musieli poradzić sobie ósmoklasiści. Nieco mniejszym zainteresowaniem w sieci cieszył się "Pan Tadeusz" Adama Mickiewicza oraz "Mały książę".

Egzamin ósmoklasisty 2022. Nasza relacja "na żywo"

Do egzaminu ósmoklasisty 2022 przystąpi ponad pół miliona uczniów. Najważniejsze informacje możecie śledzić w naszej relacji na żywo: Egzamin ósmoklasisty 2022: Polski. Rozpoczął się egzamin. Arkusze CKE i odpowiedzi znajdziesz tutaj. Relacja na żywo

Sonda
Czy uważasz, że ilość materiału na egzamin ósmoklasisty z języka polskiego jest za duża?
Szybkie pytania - Gromee
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE