Co można wnieść na egzamin ósmoklasisty 2022? O tym musisz koniecznie pamiętać!

i

Autor: Pixabay Co można wnieść na egzamin ósmoklasisty 2022? O tym musisz koniecznie pamiętać!

Co można wnieść na egzamin ósmoklasisty 2022? O tym musisz koniecznie pamiętać!

2022-05-10 9:01

Egzamin ósmoklasisty to pierwszy poważny egzamin w życiu każdego ucznia, bo choć nie można go "oblać", to każdemu zależy na osiągnięciu jak najlepszego wyniku. Zobacz, co możesz wnieść na egzamin ósmoklasisty 2022, aby później nie było nieprzyjemnego zaskoczenia. Centralna Komisja Egzaminacyjna (CKE) wydała w tej sprawie szczegółowe instrukcje.

Egzamin ósmoklasisty 2022 jest egzaminem obowiązkowym. Każdy uczeń ósmej klasy szkoły podstawowej musi do niego przystąpić, aby ukończyć szkołę. Egzaminu ósmoklasisty nie można nie zdać. Nie jest określony minimalny wynik, jaki uczeń powinien uzyskać. Egzamin ósmoklasisty w roku 2022 rozpocznie się 24 maja 2022, kiedy uczniowie otworzą arkusze przygotowane przez CKE z języka polskiego. Następnego dnia zaplanowano egzamin z matematyki (25 maja), a trzeciego dnia (26 maja) egzamin z języka obcego. Dużo wcześniej, bo już w styczniu, zaczną się egzaminy w szkołach dla dorosłych, w których nauka kończy się w semestrze jesiennym. Egzamin ósmoklasisty 2022 jest przeprowadzany w formie pisemnej. Co można wnieść na egzamin ósmoklasisty 2022? CKE wydało w tej sprawie szczegółowe instrukcje. Czytajcie w kolejnym akapicie.

Egzamin ósmoklasisty z języka polskiego. Jak poszło uczniom w Bydgoszczy?

Co można wnieść na egzamin ósmoklasisty 2022? Sprawdź, żeby nie było zaskoczenia!

Każdy zdający powinien mieć na egzaminie z każdego przedmiotu długopis (lub pióro) z czarnym tuszem (atramentem) przeznaczony do zapisywania rozwiązań (odpowiedzi). Dodatkowo na egzaminie z matematyki każdy zdający powinien mieć linijkę. Rysunki – jeżeli trzeba je wykonać – zdający wykonują długopisem. Nie wykonuje się rysunków ołówkiem. Z dodatkowych materiałów oraz przyborów pomocniczych mogą korzystać zdający, którym dostosowano warunki przeprowadzania egzaminu ósmoklasisty. Co jeszcze?

Zasady obowiązujące na egzaminie ósmoklasisty 2022. O tym trzeba pamiętać

Osoby z chorobami przewlekłymi, chore lub niesprawne czasowo mogą korzystać z zaleconego przez lekarza sprzętu medycznego i leków koniecznych ze względu na chorobę. W przypadku utrzymania na terenie Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii w związku z COVID-19, wszyscy zdający – w zależności od przyjętych rozwiązań prawnych – mogą lub muszą korzystać ze środków bezpieczeństwa osobistego, np. maseczek, płynów dezynfekcyjnych.

Zobacz zdjęcia: Najlepsze szkoły średnie w Białymstoku na podstawie wyników matur

Sonda
Egzamin ósmoklasisty 2022. Denerwujesz się przed testem?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE