Egzamin ósmoklasisty 2023

Egzamin ósmoklasisty 2023: matematyka. Arkusze CKE, odpowiedzi, rozwiązania zadań [24.05.2023]

2023-05-24 15:08

Egzamin ósmoklasisty 2023: matematyka. W środę, 24 maja o godzinie 9:00 rozpocznie się drugi dzień egzaminów. W tym artykule znajdziesz arkusze CKE i odpowiedzi do zadań z matematyki, z jakimi na egzaminie ósmoklasisty mierzą się uczniowie kończący naukę w szkołach podstawowych. Sprawdź treść pytań i zadań, pełną zawartość arkuszy Centralnej Komisji Egzaminacyjnej i odpowiedzi wskazane przez naszych ekspertów. Zobacz rozwiązania do egzaminu ósmoklasisty 2023 z matematyki.

Arkusz CKE i sugerowane odpowiedzi z egzaminu ósmoklasisty 2023 z matematyki znajdziesz w galerii. Zadania z egzaminu ósmoklasisty z matematyki rozwiązuje Kamila Stożek, autorka kursu maturalnego z matematyki w aplikacji o nazwie Matematyka Gryzie.

Egzamin ósmoklasisty 2023 z matematyki: Arkusze CKE, pytania, odpowiedzi

Egzamin ósmoklasisty 2023: matematyka. Drugi dzień egzaminu ósmoklasisty2023 jest niezwykle stresujący dla wielu uczniów, którzy nie czują się najmocniejsi w matematyce. Jest to jednak przedmiot obowiązkowy i ponad pół miliona zdających musi się z nim zmierzyć w połowie egzaminu ósmoklasisty. Gdzie szukać pełnych arkuszy CKE i odpowiedzi do zadań z matematyki? Opublikujemy je w tym artykule – razem z komentarzem ekspertów, sugerowanymi przez nich odpowiedziami i treścią wszystkich pytań.

Uczniowie, którzy napisali już egzamin ósmoklasisty 2023 z matematyki, szukają odpowiedzi, żeby sprawdzić, jak im poszło. Najtrudniejsze są najczęściej zadania otwarte - odpowiedzi i rozwiązania do tych zadań sprawdzają między sobą ósmoklasiści. 

Ile powinno wyjść w zadaniu z pociągiem? - Pociąg miał 210 m - podają uczniowie. W zadaniu otwartym na obliczanie objętości ósmoklasiści najczęściej wskazują 225 cm3 jako poprawną odpowiedź.

Oto zebrane odpowiedzi do zadań otwartych z E8 z matematyki:

Cena biletu - 80 zł

Pociąg miał 210 m

Objętość prostopadłościanu wyniosła 225 cm3

Wysokość - 10 cm

Pojawiły się również takie odpowiedzi:

Wyrażenia algebraiczne: (x+7)4, 4y+3

Hasło/Kod: 64T75

Jabłonki: 125 sadzonek

Graniastosłup: 30 wierzchołków

Szukanie kątów: nie ma 60 stopni, a drugi miał 98 

Prawdopodobieństwo kul: w 2 było większe od 1/3, a w 1 było równe 3/5

Przypominamy, że odpowiedzi są nieoficjalne! Na te trzeba będzie jeszcze trochę poczekać.

Więcej odpowiedzi znajdziecie w tym tekście: Egzamin ósmoklasisty: matematyka odpowiedzi. "Pociąg miał 210 m". Rozwiązania zadań otwartych z arkusza CKE

Uczniowie ósmych klas, którzy dziś zmierzyli się z matematyką, ale tez inne roczniki czy bliscy zdających, szukają w sieci arkuszy CKE i odpowiedzi do egzaminu ósmoklasisty 2023 z matematyki. Opublikujemy je w tym miejscu, w tym artykule, około godz. 13.00.

Egzamin ósmoklasisty 2023: matematyka: ARKUSZ CKE, ODPOWIEDZI. Co było na egzaminie ósmoklasisty z matematyki?

Egzamin ósmoklasisty 2023. Czekamy na arkusze CKE z egzaminu ósmoklasisty z matematyki. Gdy tylko Centralna Komisja Egzaminacyjna opublikuje arkusze z egzaminy z matematyki, podamy sugerowane odpowiedzi. Arkusz CKE i odpowiedzi pojawią się w galerii na samej górze tekstu! 

Sonda
Czy egzamin ósmoklasisty powinien zostać zniesiony?
Nasi Partnerzy polecają