Rolnicy mają dość!

"Głód poczujesz, rolnika uszanujesz". Protest rolników 9 lutego. Zobacz zdjęcia

2024-02-09 16:22

W piątek (9 lutego) w całej Polsce odbył się protest rolników. Rolnicy sparaliżowali ruch na drogach, blokując swoim sprzętem drogi. Manifestujący kolejny raz chcieli zwrócić uwagę na problem spadku opłacalności produkcji. Rolnicy sprzeciwiają też się napływowi towarów z Ukrainy i wprowadzeniu Zielonego Ładu. Nie brakowało też kontrowersyjnych i pomysłowych haseł na transparentach.

Ogólnopolski protest rolników 9 lutego. Ciągniki na drogach i odważne hasła

W piątek (9 lutego) w całej Polsce miał miejsce protest rolników. Krajowe i lokalne drogi blokowały ciągniki i inny rolniczy sprzęt. Rolnicy protestują m.in. przeciwko niektórym przepisom Europejskiego Zielonego Ładu, czyli pakietu inicjatyw politycznych mających na celu skierowanie Unii Europejskiej na drogę transformacji ekologicznej i osiągnięcie neutralności klimatycznej do 2050 roku, a także niekontrolowanemu napływowi produktów rolnych z Ukrainy. Protesty rolników trwają nie tylko w Polsce. Strajkują - z tych samych przyczyn - również rolnicy w Niemczech, Francji, Hiszpanii, Czechach czy Bułgarii.

Jak zawsze w przypadku protestów nie brakowało ciekawych scen i pomysłowych transparentów. W Bydgoszczy pojawiły się kukły, m.in. ze zdjęciem Ursuli von der Leyen, przewodniczącej Komisjii Europejskiej. "Głód poczujesz, rolnika uszanujesz" - takie hasło pojawiło się na jednym z transparentów. Więcej ciekawych zdjęć znajdziecie w poniższej galerii z protestu rolników 9 lutego 2024.

Kosiniak-Kamysz chce dymisji Janusza Wojciechowskiego!