Google Doodle. Kim jest Lotfi Zadeh z Google Doodle? [30.11.2021]

i

Autor: zrzut ekranu/Google Google Doodle. Kim jest Lotfi Zadeh z Google Doodle? [30.11.2021]

Google Doodle. Kim jest Lotfi Zadeh z Google Doodle? [30.11.2021]

2021-11-30 9:26

Google Doodle 30.11.2021. Najpopularniejsza przeglądarka internetowa co jakiś czas zmienia grafikę na stronie głównej, by przypomnieć o ważnych, aktualnych wydarzeniach. Dzisiaj (30.11.2021) Google przypomina o amerykańskim naukowcu. Kim był Lotfi Zadeh w Google Doodle?

Google Doodle. Kim jest Lotfi Zadeh z Google Doodle?

Lotfi Asker Zadeh, to amerykański automatyk pochodzenia azerskiego. Jak informuje Wikipedia, Zedeh uczył się w Alborz High School, studiował na Uniwersytecie Teherańskim, a w 1944 roku przeniósł się do USA. W 1946 roku uzyskał tytuł Master of Science w zakresie inżynierii elektrycznej na Uniwersytecie Columbia, a w 1949 doktorat z tej samej dziedziny tamże. Pracownik Uniwersytetu Kalifornijskiego w Berkeley od 1959 roku.

Zobacz także: Google Doodle. Grafika przeglądarki przypomina o szczepieniach przeciw COVID-19!

Głównym zagadnieniem, którym się zajmował jest soft computing. Twórca teorii zbiorów rozmytych (fuzzy set, 1965) i logiki rozmytej (1973). Zainteresowania naukowe: sztuczna inteligencja, logika, lingwistyka, teoria sterowania, systemy ekspertowe i sieci neuronowe. Lotfi Zadeh otrzymał wiele doktoratów honoris causa, w tym w Polsce od Politechniki Śląskiej w Gliwicach. Był laureatem Medalu Hamminga.

Google Doodle. Co to jest?

Google Doodle to okolicznościowa grafika, która okresowo pojawia się w miejsce loga wyszukiwarki. Google Doodle nawiązuje do ważnych osobistości, świąt, rocznic czy wydarzeń. Początkowo Doodle były prostymi modyfikacjami loga, które polegały na dodaniu do logotypu różnych elementów graficznych, z czasem jednak wzory modyfikowano coraz bardziej, aż wreszcie logo wyszukiwarki Google stało się niemal niewidoczne.

Sonda
Który motyw w Google wolisz?
XIX Ogólnopolskie Otwarcie Sezonu Morsów w Starych Jabłonkach – 28 listopada 2021
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE