Google Doodle. Dzisiaj grafika przeglądarki przypomina o szczepieniach przeciw COVID-19

2021-06-22 8:51
Google Doodle. Dzisiaj grafika przeglądarki przypomina o szczepieniach przeciw COVID-19
Autor: Google Google Doodle. Dzisiaj grafika przeglądarki przypomina o szczepieniach przeciw COVID-19

Najpopularniejsza przeglądarka internetowa co jakiś czas zmienia grafikę na stronie głównej, by przypomnieć o ważnych, aktualnych wydarzeniach. Dzisiaj (wtorek, 22 czerwca) Google przypomina o szczepieniach przeciw COVID-19 i podaje kompleksowe statystyki na ten temat. Klikając w grafikę dowiesz się, gdzie jest najbliższy punkt szczepień (przeglądarka korzysta z lokalizacji urządzenia), a także sprawdzisz ile osób w Polsce zostało już zaszczepionych na tle innych krajów. Jak się okazuje, wypadamy lepiej niż Czechy i Słowacja, mamy nieznaczną stratę do Niemiec i Litwy, ale w podanych obu dawkach szczepionki zdecydowanie przodują Węgry, gdzie zaszczepiono już 46 procent osób.

Grafika Google Doodle przypomina o tym, jak ważne są szczepienia. Klikając w obrazek możemy natychmiast dowiedzieć się, gdzie znajdziemy najbliższy punkt podający szczepionki przeciw COVID-19. Wyszukiwarka uwzględnia naszą lokalizację, przez co wykaz punktów szczepień zależy od położenia geograficznego. Inny rezultat zobaczy mieszkaniec Kielc, a co innego pokaże się na wyświetlaczu osoby zamieszkującej Końskie, Jędrzejów czy Ostrowiec. Klikając w grafikę Doodle, możemy też zobaczyć dane dotyczące szczepionek przeciw koronawirusowi na całym świecie.

Zgodnie z danymi w Polsce obiema dawkami zaszczepiono ponad 29% osób, niewiele mniej niż w Niemczech czy na Litwie (31%). W Czechach i na Słowacji szczepionkę przyjęło niecałe 24% osób. Dużo lepiej wypadają Węgry, gdzie szczepienia ma za sobą niemal połowa (46%) obywateli.

Google Doodle. Co to jest?

Google Doodle to okolicznościowa grafika, która okresowo pojawia się w miejsce loga wyszukiwarki. Google Doodle nawiązuje do ważnych osobistości, świąt, rocznic czy wydarzeń. Początkowo Doodle były prostymi modyfikacjami loga, które polegały na dodaniu do logotypu różnych elementów graficznych, z czasem jednak wzory modyfikowano coraz bardziej, aż wreszcie logo wyszukiwarki Google stało się niemal niewidoczne. W dzisiejszej grafice możemy jednak bez trudu rozpoznać logotyp Google.

Ludzie w wielkim pożarze na Podhalu stracili wszystko