Jokej postrachem przestępców! Błyskawicznie wytropił włamywywacz oraz jego łup!

i

Autor: KMP w Grudziądzu

Pies na medal!

Jokej postrachem przestępców! Błyskawicznie wytropił włamywacza oraz jego łup!

2023-02-01 7:37

Policyjny pies tropiący Jokej pomógł rozwikłać sprawę włamania na stację benzynową. Doprowadził policjantów do miejsca zamieszkania jednego ze sprawców oraz porzuconego łupu. Dzięki jego pomocy, mundurowi zatrzymali tam dwóch mężczyzn w wieku 31 i 54 lat, którzy już usłyszeli zarzuty.

Jokej jest postrachem przestępców! Błyskawicznie wytropił włamywaczy oraz ich łup

W środę (25 stycznia) do grudziądzkiej jednostki policji wpłynęło zgłoszenie o włamaniu do jednej ze stacji benzynowych na terenie powiatu. Przybyli na miejsce policjanci ujawnili wybitą szybę w pomieszczeniu magazynowym na zapleczu. Według pracownika stacji z pomieszczenia zginęła duża ilość alkoholu.

Zobacz także: 75-latek z Grudziądza chciał odebrać sobie życie. Błyskawiczna reakcja policji!

Przewodnik psa służbowego mł. asp. Łukasz Pawlikowski, wraz ze swoim podopiecznym Jokejem, zaczęli sprawdzać najbliższą okolicę. Pies podjął trop. Najpierw doprowadził policjanta do miejsca, gdzie porzucono część skradzionego alkoholu. Następnie, węsząc dalej, doszedł do jednego z domów niedaleko miejsca włamania. W środku policjanci zastali dwóch mężczyzn. W toku dalszych czynności mundurowi, wspólnie z kryminalnymi, ustalili, że młodszy z nich dokonał włamania i kradzieży towaru, a starszy pomagał mu ukryć „łup”.

Jokej postrachem przestępców! Błyskawicznie wytropił włamywywacz oraz jego łup!

i

Autor: KMP w Grudziądzu

Stróże prawa odzyskali skradziony towar wart blisko 3800 zł. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani. 31-latkowi, za kradzież z włamaniem, grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności, 54-latek za pomoc w ukryciu skradzionego alkoholu usłyszał zarzut paserstwa, co zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności

Sonda
Jak oceniasz pracę polskiej policji?
Zatrzymali podejrzanego o zabójstwo na Nowym Świecie! Łukasz G. w rękach policji
Nasi Partnerzy polecają