Koronawirus w Bydgoszczy: O tytuł Rowerowej Stolicy Polski powalczymy we wrześniu

2020-03-29 7:18 EIB
Koronawirus w Bydgoszczy: O tytuł Rowerowej Stolicy Polski powalczymy we wrześniu
Autor: UM Bydgoszcz Koronawirus w Bydgoszczy: O tytuł Rowerowej Stolicy Polski powalczymy we wrześniu

Druga edycja Rowerowej Stolicy Polski miała odbyć się w tym roku w maju. Ze względu na stan epidemii rowerzyści z całej Polski powalczą o ten zaszczytny tytuł dla swojego miasta po wakacjach.

Z uwagi na trudną sytuację na świecie związaną z rozprzestrzenianiem się koronawirusa (COVID–19) oraz wprowadzonym w naszym kraju stanem epidemii, Rowerowa Stolica Polski wraca do pierwotnego terminu i odbędzie się we wrześniu, a nie jak planowano w maju.

Pomimo wirtualnego charakteru zabawy, organizatorzy uznali ż warunki życia w czasach epidemii nie będą sprzyjały zabawie.

- Zależy nam, aby udział w zabawie był dla Państwa przyjemnością, kojarzył się ze wspólnym spędzaniem czasu na rowerowych przejazdach i wywoływał pozytywne emocje. Okres borykania się Polaków z codziennymi trudnościami związanymi z epidemią nie jest odpowiedni na przeprowadzenie naszej sportowo – rekreacyjnej zabawy - wyjaśnią organizatorzy.

W związku z zaistniałą sytuacją, w porozumieniu z miastami uczestniczącymi w akcji, organizatorzy postanowili przełożyć termin rywalizacji na wrzesień. W tym roku o zaszczytny tytuł Rowerowej Stolicy Polski powalczy ok. 40 miast z całej Polski.

W poprzedniej edycji, która odbywała się także we wrześniu użytkownicy, którzy przyłączyli się do akcji wykręcili ponad milion kilometrów. W tym roku do zabawy dołączyło kilkanaście nowych miast. Co oznacza, że rywalizacja będzie jeszcze bardziej zacięta, a rekord wykręconych kilometrów jest niemal pewny!

Wszyscy, którzy jeżdżą na rowerze i są posiadaczem telefonu komórkowego, mogą wziąć udział  w zabawie. Trzeba tylko pobrać darmową aplikację i wybrać miasto, dla którego chce się zbierać kilometry. Aplikacja działa na terenie całego świata, dlatego każdy uczestnik, bez względu na miejsce, w którym się znajduje, może kręcić kilometry dla swojej drużyny. Nie bez znaczenia dla indywidualnych uczestników są inne użytkowe funkcje aplikacji, będące wartością dodaną udziału w zabawie, takie jak zniżki u partnerów akcji, specjalne odznaki czy prognoza pogody.

KORONAWIRUS BYDGOSZCZ - INFORMACJE

Specjalne namioty przy polskich szpitalach. Do czego służą? Rzeczniczka PCPM wyjaśnia [Super Raport]

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Koronawirus w Bydgoszczy. Tu zjadziesz wszystkie informacje