Koronawirus w szpitalu dziecięcym w Bydgoszczy. Zakażeni to lekarze!

2020-04-08 21:16 RS
Koronawirus w szpitalu dziecięcym w Bydgoszczy. Zakażeni to lekarze!
Autor: Wojewódzki Szpital Dziecięcy w Bydgoszczy

Dramatyczne informacje z Bydgoszczy. Siedem osób z personelu Wojewódzkiego Szpitala Dziecięcego im. J. Brudzińskiego ma pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa. Na szczęście małym pacjentom nic nie grozi.

W szpitalu wykonano tzw. dochodzenie epidemiologiczne. Aby zweryfikować, czy wśród personelu są chorzy, przeprowadzono 150 testów na obecność koronawirusa. W siedmiu przypadkach wynik był pozytywny. - Personel, który miał pozytywne wyniki testów, to jednocześnie pracownicy trzech innych bydgoskich szpitali: Szpitala Uniwersyteckiego nr 2 im. dr. Jana Biziela, 10 Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką i Szpitala Uniwersyteckiego nr 1 im. dr. Antoniego Jurasza - powiedziała dla Polsatu News rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu Beata Krzemińska. Jednocześnie podkreśliła, że dzięki wprowadzonym procedurom ochronnym, udało się uniknąć zakażenia wśród pacjentów.

Edward Hartwich, dyrektor szpitala, wydał wcześniej zarządzenie zgodnie z którym rodzice nie mogli odwiedzać swoich pociech. W tej sprawie interweniował rzecznik praw dziecka Mikołaj Pawlak. W wyniku jego działań szpital złagodził decyzję. Opiekunowie pacjentów w stanie bezpośredniego zagrożenia życia mogli sprawować pieczę nad małymi pacjentami. Ogniska koronawirusa znajdują się także w innych szpitalach w woj. kujawsko-pomorskim. . W Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym im. L. Rydygiera w Toruniu zakażone są trzy osoby z personelu medycznego. Chorych na COVID-19 pacjentów jest pięciu. O godz. 18.30 Ministerstwo Zdrowia przekazało informację o kolejnych 23 zgonach z powodu koronawirsa, w tym czterech w woj. kujawsko-pomorskim. Trzy z nich nastąpiły w Grudziądzu.

Mapa koronawirusa w Polsce

Poniżej prezentujemy mapę zakażeń koronawirusem w Polsce. W poszczególnych punktach znajdują się informacje dotyczące osób chorych, zmarłych i wyleczonych. Sprawdź, jak wygląda sytuacja epidemiologiczna w naszym kraju.

Mucha wyśmiewa się z koronawirusa

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.