Koszmar na DK 25 pod Bydgoszczą! Kobieta STARANOWAŁA rowerzystę! [ZDJĘCIA]

2019-12-08 14:49 KM

Czarna niedziela w powiecie bydgoskim. 8 grudnia, przed godziną 11:00 doszło do wypadku z udziałem samochodu osobowego i jednośladu. Jadąca autem kobieta wpadła w poślizg i staranowała rowerzystę, który z poważnymi obrażeniami ciała trafił do szpitala.

Do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło na DK nr 25 w Gościeradzu (powiat bydgoski).

- Samochód osobowy wpadł w poślizg i dachował. Podczas wypadania z drogi, auto uderzyło rowerzystę jadącego drogą dla rowerów. Jako pierwsi z pomocą ruszyli świadkowie zdarzenia. Do akcji wysłani zostali równieź strażacy z JRG 3 Bydgoszcz, OSP KSRG Gościeradz oraz OSP KSRG Koronowo - piszą autorzy strony Bydgoszcz 998 na Facebooku.

Kobieta, prowadząca "osobówkę" najprawdopodobniej nie dostosowała prędkości do warunków, panujących na drodze. Rowerzysta trafił do szpitala z poważnymi obrażeniami ciała. Niestety - jak donosi dyżurny GDKiA - jest to ofiara śmiertelna.

Na miejscu wciąż pracują służby, w tym policja, która ustali przyczyny i okoliczności tego fatalnego zdarzenia. Uwaga kierowcy - według informacji przekazanych przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad - wciąż możecie natrafić na utrudnienia. Ruch od kilku godzin odbywa się wahadłowo.

Redakcja ESKA INFO Bydgoszcz zwraca się z apelem do wszystkich czytelników - uważajcie na siebie i zdejmijcie nogę z gazu! Końcówka weekendu nie przyniosła nam przyjemnych warunków atmosferycznych, a co za tym idzie - stan nawierzchni nie jest najlepszy.