Tragedia na dworcu PKP w Solcu Kujawskim! Kobieta WPADŁA między peron a wagon

2019-12-08 8:33 AG
Tragedia na dworcu PKP w Solcu Kujawskim! Kobieta WPADŁA między peron a wagon
Autor: OSP Solec Kujawski

Do tego bardzo groźnego zdarzenia doszło w sobotę na dworcu kolejowym w Solcu Kujawskim. Według ustaleń strażaków, kobieta wchodząc do pociągu poślizgnęła się na stopniu i wpadła między peron a wagon!

Zgłoszenie do strażaków dotarło o godzinie 11:30.

- Zgłoszenie, które do nas dotarło dotyczyło kobiety, która wpadła między peron a wagon. W wyniku upadku poszkodowana doznała otwartego złamania nogi, a w związku z tym obfitego krwawienia z kończyny. W pierwszym momencie na pomoc kobiecie ruszyli świadkowie zdarzenia wyciągając ją na peron. Dodatkowo z apaszki wykonano opaskę uciskową, którą założono ponad raną.
Reakcja świadków zdarzenia zasługuje na pochwałę! - informują strażacy z OSP Solec Kujawski.

Zadaniem strażaków było opatrzenie oraz unieruchomienie nogi, a także udzielenie wsparcia psychicznego poszkodowanej do momentu przejęcia przez zespół ratownictwa medycznego. Dla poprawy komfortu psychicznego kobiety, w początkowej fazie działań ratownicy rozstawili parawan, który skutecznie oddzielił miejsce prowadzenia działań od pociągu pełnego ludzi.

Po zabraniu kobiety przez pogotowie przystąpiono do usuwania śladów krwi z peronu. Po kilkudziesięciu minutach strażacy wrócili do koszar.