Koszykarze Enea Astorii Bydgoszcz w końcu to zrobili! Jest pierwsze zwycięstwo u siebie [ZDJĘCIA]

2019-12-09 12:57

Seria porażek przed własną publicznością przerwana! Bydgoscy koszykarze długo kazali nam czekać na pierwsze zwycięstwo u siebie. W sobotę byliśmy lepsi od PGE Spójni Stargard 90:82. Do wygranej poprowadził nas AJ Walton - autor 23 punktów (9/18 z gry), 3 zbiórek, 8 asyst i 4 przechwytów.

W 11. kolejce Energa Basket Ligi przyszło nam zmierzyć się z PGE Spójnią Stargard. Zespół prowadzony przez Jacka Winnickiego wygrał ostatnie ligowe spotkanie z Legią Warszawa nie zamierzał oddać łatwo dwóch ligowych punktów.

Pierwsza kwarta spotkania należała do Mateusza Zębskiego, który popisał się trzema rzutami za trzy punkty. Dzięki rzutom naszego obwodowego wyszliśmy na prowadzenie, które staraliśmy się utrzymywać przez cały mecz.

W drugiej kwarcie, bardzo dobrze bydgoskim kibicom zaprezentował się Amerykanin Kris Clyburn, jego przechwyty i wsady pozwoliły naszemu zespołowi utrzymywać wypracowane wcześniej prowadzenie.

Kolejna kwarta spotkania to wymiana cios za cios obydwu drużyn. PGE Spójnia Stargard prowadzona przez swojego najlepszego tamtego dnia zawodnika - Kacpra Młynarskiego (17 punktów, 5 zbiórek) bardzo dobrze odpowiadała na zespołowe zagrania Enea Astorii Bydgoszcz.

W naszej drużynie inicjatywę przejęli dwaj Amerykanie - AJ Walton i Kris Clyburn, którzy bardzo dobrze współpracowali ze sobą efektem czego było utrzymywane 5 punktowe prowadzenie wypracowane we wcześniejszych 20 minutach gry.

Pod koniec spotkania zawodni "Asty" wyszli już na 8 punktowe prowadzenie i wiadome było, że pierwsze zwycięstwo na własnym parkiecie po powrocie do najwyższej klasy rozgrywkowej stało się faktem!

Enea Astoria Bydgoszcz 90:82 PGE Spójnia Stargard (22:19 | 19:17 | 26:26 | 23:20)

Enea Astoria Bydgoszcz - Walton 23, Clyburn 17, Zębski 17, Kemp 13, Frąckiewicz 7, Marcin Nowakowski 5, Michał Nowakowski 5, Chyliński 3, Aleksandrowicz 0, Szyttenholm 0.

PGE Spójnia Stargard - Młynarski 17, Cowels 15, Kostrzewski 13, Jackson 7, Bishop 6, Bochno 6, Śnieg 6, Olisemeka 2.