Na osiedlu Tatrzańskim powstanie zabawowa dżungla [ZDJĘCIA]

2020-09-15 20:42 EIB

Urząd Miasta w Bydgoszczy zlecił prace związane z przebudową istniejącego placu zabaw na osiedlu Tatrzańskim. Na terenie Szkoły Podstawowej nr 67 przy ul. Kromera ma powstać miejsce do zabawy z osobnymi strefami dla starszych i młodszych dzieci. Zadanie jest realizowane w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski.

Teren rekreacyjny zajmujący powierzchnię 350 metrów kwadratowych zamieni się w dwustrefowy plac zabaw. Strefa zabaw przeznaczona dla starszych dzieci zostanie wyposażona w urządzenie do wspinania się po linach, karuzelę, kopalnię piasku oraz huśtawkę typu bocianie gniazdo.

W strefie dla maluchów pojawi się zestaw zabawowy z motywami zwierzęcymi oraz zjeżdżalnią, a także zadaszona piaskownica. Istniejące stoły do gry w szachy zostaną przeniesione.

- Rozbudowa placu zabaw przewiduje utworzenie także strefy z torem do gier terenowych (bule, molkky) - mówią bydgoscy urzędnicy. - Zakłada się także montaż trampoliny do skakania. Na placu zabaw znajdą się elementy małej architektury – ławki i kosze na śmieci. Właśnie ogłosiliśmy przetarg na realizację tego zadania.

Na terenie rekreacyjnym przy Szkole Podstawowej nr 67 również w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski powstały już inne atrakcje dla mieszkańców. Zamontowano już urządzenia siłowni zewnętrznej oraz zestaw kalisteniczny. Urządzony zostanie również kącik dla seniorów, a w nim drewniana wiata z miejscem do odpoczynku. Wcześniej na tym terenie powstał m.in. plac zabaw oraz miasteczku ruchu drogowego.

W tym roku, mieszkańcy zgłosili kilkadziesiąt nowych pomysłów na uatrakcyjnienie osiedla Tatrzańskiego. Do 10 października trwa weryfikacja projektów na stronie www.bydgoszcz.pl/weryfikacjaBBO.

W listopadzie tego roku rozpocznie się głosowanie – wtedy bydgoszczanie zdecydują, które propozycje doczekają się realizacji w 2021 roku. Przypomnijmy, że na zadania BBO miasto zagwarantowało w tym roku rekordową kwotę 16 mln zł.

Zobacz: Wyspa Młyńska z nowymi ekorozwiązaniami. Mają ułatwić życie rybom [ZDJĘCIA]

Krecik bohaterem nowej wystawy w Muzeum Dobranocek w Rzeszowie

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.