ksiądz egzorcysta

i

Autor: Shutterstock

Ogromna strata

Nie żyje bydgoski ksiądz egzorcysta. Zajmował się najcięższymi przypadkami

2023-05-30 7:33

Dotarły do nas bardzo przykre informacje. W wieku 77 lat zmarł ks. kanonik Maciej Gutmajer, emerytowany kapłan diecezji bydgoskiej, budowniczy kościoła i proboszcz parafii Opatrzności Bożej przy ul. Sandomierskiej w Bydgoszczy. W roku 2000 biskup ustanowił go też egzorcystą.

Zmarł bydgoski ksiądz egzorcysta. Ks. Maciej Gutmajer odszedł w wieku 77 lat 

Kapłan urodził się 28 lipca 1946 roku. Święcenia kapłańskie przyjął 10 czerwca 1972 roku. W latach 1986-2017 był proboszczem parafii na Kapuściskach. Jak informuje "Wyborcza", w roku 2000 biskup ustanowił go egzorcystą.

Zobacz: Nie żyje ks. Zdzisław Kaźmierczak. Był kapelanem szpitala im. Jurasza w Bydgoszczy

- W Kościele egzorcysta nie jest showmanem, tylko sługą powołanym przez biskupa, wyposażonym w odpowiednie uprawnienia oraz dekret. Każdy kapłan może odmawiać egzorcyzmy proste, w formie modlitwy czy sprawowanych sakramentów. Do egzorcystów mianowanych przez pasterza diecezji trafiają najcięższe przypadki - opowiadał w rozmowie z dziennikarzem " Gazety Wyborczej" w 2012 roku.

Msza św. przy trumnie zmarłego kapłana w kościele Opatrzności Bożej sprawowana będzie w piątek, 2 czerwca, o godz. 15.00. Po niej możliwość osobistej modlitwy do godz. 18.00.

Uroczystości pogrzebowe, pod przewodnictwem biskupa ordynariusza Krzysztofa Włodarczyka, rozpoczną się Mszą św. o godz. 12.00 w sobotę, 3 czerwca, w bydgoskim kościele Chrystusa Króla na Błoniu (ul. Lotników). Po niej dalsze ceremonie na pobliskim cmentarzu.

Sonda
Czy ostatnio straciłeś kogoś bliskiego?
Ma być droga, a są groby. Ksiądz nie dopilnował, grabarz nie wiedział. Pochowali zmarłych na przyszłej jezdni
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany