Nie żyje kapłan diecezji bydgoskiej. Ks. Stanisław Wegner miał 89 lat

2021-12-03 12:05
Nie żyje kapłan diecezji bydgoskiej. Ks. Stanisław Wegner miał 89 lat
Autor: Diecezja Bydgoska, pixabay.com Nie żyje kapłan diecezji bydgoskiej. Ks. Stanisław Wegner miał 89 lat

Dotarły do nas bardzo przykre informacje. Zmarł ks. Stanisław Wegner, emerytowany kapłan diecezji bydgoskiej. Duchowny przez wiele lat był wikariuszem między innymi w Bydgoszczy i Inowrocławiu. Odszedł w wieku 89 lat.

Nie żyje kapłan diecezji bydgoskiej. Ks. Stanisław Wegner miał 89 lat

Ks. Stanisław Wegner urodził się 21 października 1932 roku w Mieścisku. Po ukończeniu Technikum Budowlanego w Szczecinie, wstąpił do Prymasowsko Wyższego Seminarium Duchownego w Gnieźnie (1954-1960). Święcenia diakonatu przyjął w gnieźnieńskiej katedrze z rąk bp. Lucjana Bernackiego 12 marca 1960 roku, a prezbiteratu z rąk kard. Stefana Wyszyńskiego 11 czerwca 1960 roku.

Zobacz także: Nie żyje ks. prałat Władysław Mielcarek. Duchowny zmarł w bydgoskim szpitalu

Pracował jako wikariusz w parafiach w: Wągrowcu, Gnieźnie, Bydgoszczy, Inowrocławiu, Solcu Kujawskim oraz jako proboszcz w Samoklęskach Dużych.

Uroczystości pożegnalne w Archidiecezjalnym Domu Księży Seniorów w Gnieźnie (ul. Chociszewskiego 4-6) rozpoczną się w piątek, 10 grudnia, o godz. 7.30. Następnie Msza św. i pogrzeb o godz. 11.00 w Mieścisku.

Sonda
Jak często chodzisz do kościoła?
prof. Ewa Marciniak: Opozycja nie wierzy, że może przejąć władzę [Super Raport]
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE