Niewieścin: Czterej mężczyźni zginęli w zmiażdżonym aucie. Krzysztof K. przyznaje się do winy!

2022-05-18 13:34
Niewieścin: Czterej mężczyźni zginęli w zmiażdżonym aucie. Krzysztof K. przyznaje się do winy!
Autor: KPP Świecie / OSP Dobrcz Niewieścin: Czterej mężczyźni zginęli w zmiażdżonym aucie. Krzysztof K. przyznaje się do winy!

Tragiczny wypadek w Niewieścinie. Dzisiaj (środa, 18.05.2022) Sąd Rejonowy w Świeciu aresztował na trzy miesiące Krzysztofa K. (53 l.). Wcześniej w prokuraturze przyznał się on do tego, że przez niego doszło do koszmarnego wypadku na dk nr 5 w Kujawsko-Pomorskiem. Widok zmiażdżonego przez ciężarówki forda transita zszokował całą Polskę. Życie stracili Wojtek, Janusz, Bartosz i Jan z powiatu elbląskiego. Wszyscy znali się bardzo dobrze z pracy. Kierowcy grozi długie więzienie.

O koszmarnym wypadku w Niewieścinie (pow. świecki) mówi niemal cała Polska. Na jednym z odcinków drogi nr 5 w Kujawsko-Pomorskiem trwają roboty. Ruch jest wahadłowy. Dwa dni temu (16.05.2022) na drodze zatrzymał się peugeot. Za nim stanął potężny MAN. Ten przewoził 15 ton kruszywa, za nim z kolei stanął Ford Transit. Ten ostatni był na elbląskich numerach rejestracyjnych. Podróżowali nim Bartosz O. (39 l.), Janusz W. (38 l.), Wojciech T. (24 l.) i Jan T. (41 l.). Wszyscy byli pracownikami znanej firmy meblarskiej z Elbląga. W tył forda wjechała wielka ciężarówka Volvo, również pełna po brzegi kruszywa. Siła w jaką Volvo wjechało w forda była potężna. Ford Transit ma długość 5,5 metra. Na zdjęciach widać co z niego pozostało. Dalszy ciąg materiału pod galerią ze zdjęciami.

Czytaj też: Wojtek, Janusz, Bartosz i Jan stracili życie w drogowym horrorze w Niewieścinie. To zdjęcie z wypadku odbiera mowę

Przejmujące komentarze czytelników po tragedii w Niewieścinie

Koszmarny wypadek w Niewieścinie. Zarzuty dla kierowcy! Przyznaje się do winy

- Wczoraj w prokuraturze kierowca VOLVO usłyszał zarzut spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym. Kodeks karny przewiduje za to karę pozbawienia wolności do lat ośmiu. Mężczyzna przyznał się do winy - mówi nam podkomisarz Joanna Tarkowska, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Świeciu.

Dzisiaj (środa, 18.05.2022) Sąd Rejonowy postanowił zastosować wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci aresztu tymczasowego. Kierowca Volvo Krzysztof K. (53 l.) trzy najbliższe miesiące decyzją sądu spędzi za kratkami. Rodzinie i bliskim ofiar składamy wyrazy współczucia. Do tematu będziemy jeszcze wracać w serwisie Super Express Bydgoszcz.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - miasta@se.pl.

Sonda
Czy kierowca, który spowodował wypadek, powinien trafić do więzienia?
Śmiertelny wypadek w Głogowińcu pod Kcynią. Auto spłonęło, nie żyje 39-latek.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE