Usuwali drzewo z drogi i usłyszeli wołanie o pomoc. Strażacy byli w szoku [ZDJĘCIA]

i

Autor: OSP Osie

Usuwali drzewo z drogi i usłyszeli wołanie o pomoc. Strażacy byli w szoku [ZDJĘCIA]

2022-02-17 11:54

To była bardzo pracowita noc dla kujawsko-pomorskich strażaków, którzy w związku z szalejącą wichurą interweniowali aż 149 razy. Zgłoszenia głównie dotyczyły połamanych drzew, które blokowały jezdnię. Jednym z takich zdarzeń była sytuacja na trasie Osie - Tleń. Strażacy udrożniali przejazd i nagle usłyszeli wołanie mężczyzny.

Niszczycielska wichura przeszła przez woj. kujawsko-pomorskie! Połamane drzewa i zablokowane drogi

Jak informuje PAP, strażacy z województwa kujawsko-pomorskiego w czwartek rano przyjęli 149 zgłoszeń w związku ze szkodami wyrządzonymi przez silny wiatr, a dotyczyły głównie połamanych drzew i konarów.

Więcej na temat przeczytacie tutaj: Wichura zaatakowała w Kujawsko-Pomorskiem! Strażak z Torunia ujawnia liczby

Usuwali drzewo z drogi i usłyszeli wołanie o pomoc. Strażacy byli w szoku

Dzisiaj (17.02.2022) o godzinie 4:02 otrzymaliśmy zgłoszenie od SKKP PSP w Świeciu, dotyczące powalonych drzew na trasie Osie-Tleń. - Po dojeździe na miejsce zastaliśmy drogę całkowicie zablokowaną. Podczas działań związanych z usuwaniem dwóch pierwszych wiatrołomów w oddali dostrzegliśmy światło i wołanie o pomoc. Po udrożnieniu jezdni dotarliśmy do kierowcy motoroweru, który uderzył w leżące drzewo - wyjaśniają strażacy z OSP Osie.

Jak mówią druhowie, mężczyzna uskarżał się na silny ból obojczyka oraz ból w okolicach klatki piersiowej. Obecni na miejscu ratownicy udzielili poszkodowanemu niezbędną pierwszą pomoc. Na miejsce niezwłocznie skierowany został Zespół Ratownictwa Medycznego z podstacji w Osiu oraz patrol policji. W wyniku doznanych obrażeń kierowca jednośladu został przetransportowany do szpitala w Świeciu.

Sonda
Czy pogoda wpływa na Twoje samopoczucie?
Wielka wichura zdemolowała Warszawę
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE