Pogoda wytnie NIEZŁY NUMER! Te prognozy was solidnie ZDZIWIĄ

2021-01-22 18:01 eib
Pogoda wytnie NIEZŁY NUMER! Te prognozy was solidnie ZDZIWIĄ
Autor: Super Express Pogoda wytnie NIEZŁY NUMER! Te prognozy was solidnie ZDZIWIĄ

Nad Polskę nadciągają ulewne deszcze. Meteorolodzy przygotowujący prognozy pogody na najbliższe dni informują, że pogoda, która zawita do Polski w najbliższy weekend może nieźle dać się nam w kość. Z informacji przekazanych przez synoptyków wynika, że lokalnie mogą wystąpić podtopienia. To nie koniec złych wiadomości. Wraz z intensywnymi opadami deszczu powinniśmy spodziewać się także przelotnych opadów śniegu i oblodzeń na drogach. Jaka będzie pogoda w najbliższych dniach? Przeczytaj prognozę.

Spis treści

  1. Pogoda wytnie NIEZŁY NUMER! Te prognozy was solidnie ZDZIWIĄ
  2. Z zachodu popłynie zimne powietrze. Pogoda na weekend
  3. Prognoza pogody na weekend: Dużo deszczu w sobotę, śnieżna aura w niedzielę

Pogoda wytnie NIEZŁY NUMER! Te prognozy was solidnie ZDZIWIĄ

Wielkimi krokami zbliża się weekend. Po kilku dniach bez intensywnych opadów śniegu i bardzo wysokich mrozów wiele osób szykuje się spędzenie dwóch wolnych dni na świeżym powietrzu. Czy pogoda będzie im sprzyjać i ich nie zaskoczy? Jedno jest pewne. Synoptycy z portalu twojapogoda.pl informują, że w weekend aura będzie zupełnie inna od tej, z którą przyszło nam się zmierzyć w minionym tygodniu, kiedy to w nocy słupki rtęci spadły do nawet -20 stopni Celsjusza.

Meteorolodzy informują, że w najbliższy weekend temperatura w ciągu dnia będzie powyżej zera. Na mapie Polski będą też miejsca, gdzie słupki rtęci mogą wskazywać nawet 10°C.

Z zachodu popłynie zimne powietrze. Pogoda na weekend

Niech to was jednak nie zwiedzie. Nie chowajcie jeszcze do szaf kalesonów i czapek. Już w weekend z zachodu zacznie płynąć zimne powietrze, a wraz z nim pojawią się ulewne deszcze oraz śnieg.

Zobacz: QUIZ. Imprezowy test na piątek. Tych tanecznych szlagierów Disco Polo WSTYD nie znać

Ulewnych deszczy i opadów śniegu spodziewać powinni się mieszkańcy Bydgoszczy, Torunia, Gorzowa Wielkopolskiego, Zielonej Góry, Poznania i Kalisza. Mniej intensywny deszcz ze śniegiem spadnie w Koszalinie.

Deszcz spadnie też w Gdańsku, Opolu, Krakowie, Tarnowie, Kielcach, Łodzi, Bełchatowie, Warszawie, Płocku, Radomiu, Olsztynie i Elblągu.

Prognoza pogody na weekend: Dużo deszczu w sobotę, śnieżna aura w niedzielę

Synoptycy informują, że w sobotę (23.01.2021) w większości regionów kraju. Portal twojapogoda.pl informuje, że tego dnia może spaść przeważnie do 5 litrów wody na metr kwadratowy, a miejscami do 15-20 litrów.

Wiatr tego dnia na zachodzie Polski momentami może osiągać maksymalną prędkość sięgającą nawet 60 km/h.

Sprawdź: Bestialsko znęcała się nad Kajtkiem. Wyrzuciła go z 10. piętra. Zapadł surowy wyrok!

Duża zamiana w pogodzie zajdzie już w niedzielę. Na ten dzień prognozowane są opady śniegu i deszczu ze śniegiem. Meteorolodzy informują, że opadów szczególnie powinni spodziewać się mieszkańcy na południu, wschodzie i w centrum, a także na północnym zachodzie Polski.

Biało w Bydgoszczy. W mieście prószy śnieg