QUIZ. Imprezowy test na piątek. Tych tanecznych szlagierów Disco Polo WSTYD nie znać

2021-01-22 6:00 eib
Sławomir Świerzyński
Autor: Tomasz Radzik/Super Express Sławomir Świerzyński

Te hity disco polo znają wszyscy. Znasz je i ty! Przygotowaliśmy piątkowy quiz imprezowy, a w nim pytania dotyczące największych hitów disco polo. Bawią się przy nich młodzi i starci imprezowicze. Sprawdź, czy znasz teksty najpopularniejszych hitów disco polo. Rozwiąż nasz quiz. Powodzenia!

Quiz: Znasz teksty hitów disco polo?

Niby nikt nie słucha disco polo, ale zaśpiewać potrafi każdy. Nie wyobrażacie sobie imprezy bez nieśmiertelnych hitów disco polo? Znacie teksty niemal wszystkich piosenek Akcentu, Bayer Full czy Sławomira? Jak poradzicie sobie z naszym piątkowym quizem imprezowym? Sprawdźcie, czy potraficie zdobyć komplet punktów. Powodzenia!

Zobacz także: Ile wiesz o Joannie Chyłce z książek Remigiusza Mroza? Rozwiąż nasz quiz!

Czym jest quiz?

Quiz to rodzaj zabawy, rozrywki intelektualnej dla kilku osób, polegającej na przedstawieniu przez jedną z osób pozostałym zagadnienia w formie zapytania w ten sposób, by na podstawie dostarczonych wraz z pytaniem informacji oraz wiedzy ogólnej można było wydedukować prawidłową odpowiedź. Pytanie powinno być sformułowane w ten sposób, by odpowiedź nie była całkiem oczywista, zabawa polega de facto na dyskusji zgadujących nad różnymi możliwościami i wykluczaniu tych, które nie spełniają warunków zadanych w pytaniu.

Zabawa bywa niekiedy prowadzona przed kamerami telewizyjnymi, wówczas quiz taki staje się odmianą teleturnieju.

Zobacz: Quiz. Legendarna Violetta Kubasińska z serialu BrzydUla. Znasz jej powiedzonka?

Marcin Miller: „Kupiłem koparkę”. Czy lider zespołu Boys zamierza porzucić disco polo na rzecz budowlanki?