Nie żyje aktor Leonard Pietraszak. Był Honorowym Obywatelem Bydgoszczy. Miał 86 lat

i

Autor: UM Bydgoszcz

Ostatnie pożegnanie

Pogrzeb Leonarda Pietraszaka w Bydgoszczy. Wyjątkowa prośba od rodziny aktora. Chodzi o kwiaty

2023-02-07 7:39

Śmierć Leonarda Pietraszaka zasmuciła wszystkich Polaków. Wybitny aktor i Honorowy Obywatel Bydgoszczy odszedł w środę, 1 lutego w Warszawie w wieku 86 lat. Wybitny aktor spocznie we wtorek (7 lutego) na Cmentarzu Starofarnym. Rodzina Leonarda Pietraszaka ma wyjątkową prośbę do wszystkich, którzy będą towarzyszyć w ostatniej ziemskiej drodze aktora. Szczegóły podajemy poniżej.

Pogrzeb Leonarda Pietraszaka w Bydgoszczy

Leonard Pietraszak zmarł 1 lutego w Warszawie. W sobotę, 4 lutego w stolicy odbyła się msza św. w Kościele Środowisk Twórczych. Pogrzeb wybitnego aktora odbędzie się we wtorek (7 lutego) w Bydgoszczy. Uroczystości z udziałem wojskowej asysty honorowej rozpoczną się o godz. 12 mszą św. w bydgoskiej katedrze przy ul. Farnej. Po jej zakończeniu ok. godz. 13 prochy zmarłego zostaną złożone na Cmentarzu Starofarnym przy ul. Grunwaldzkiej 15.

Zobacz: Msza żałobna za Leonarda Pietraszaka. Smutna Zawadzka i załamana żona

Wyjątkowa prośba od rodziny aktora. Chodzi o kwiaty

- Zgodnie z wolą rodziny zmarłego prosimy zamiast kwiatów o datki do puszek na rzecz Domu Artystów Weteranów Scen Polskich w Skolimowie - przekazał Urząd Miasta w Bydgoszczy.

Bydgoszcz żegna wybitnego aktora

Leonard Pietraszak urodził się i wychował w Bydgoszczy. Jako mały chłopiec mieszkał z rodziną przy ul. Gdańskiej. To tu ukończył liceum i rozpoczynał swoją przygodę z aktorstwem.

Popularność i sławę zdobył dzięki wybitnym rolom teatralnym, a także filmowym: doktora Karola Stelmacha w „Czterdziestolatku”, Krzysztofa Dowgirda w serialu „Czarne chmury”, pułkownika Waredy  w "Karierze Nikodema Dyzmy", czy Gustawa Kramera w kultowych „Vabanku” i "Vabanku II".

W 2012 roku odsłonił swój podpis w Bydgoskiej Alei Autografów przy ul. Długiej, a w 2018 r. odbierał tytuł Honorowego Obywatela Bydgoszczy. - Jestem szczęśliwy, że tak pięknie państwo mnie przyjęliście. To jest niesamowite. Takie odznaczenie długiej mojej drogi życiowej i zawodowej to zaszczyt - mówił.

Sonda
Widziałeś/widziałaś filmy z udziałem Leonarda Pietraszaka?
Leonard Pietraszak nie żyje! Wybitny aktor odszedł w nocy.
Nasi Partnerzy polecają