Policyjny pościg na autostradzie A1! Kierowca porzucił auto i uciekał pieszo

2022-01-24 12:38
Policyjny pościg na autostradzie A1! Kierowca porzucił auto i uciekał pieszo
Autor: KMP Grudziądz

Policjanci grudziądzkiej „drogówki” zatrzymali 56-letniego kierującego bmw, który zamierzał uniknąć kontroli drogowej, jechał po spożyciu alkoholu oraz spowodował zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Grozi mu do 5 lat za kratami.

W piątek (21 stycznia) policjanci grudziądzkiej drogówki pełnili służbę na autostradzie A1. - Po godzinie 17:00 mundurowi zauważyli kierującego pojazdem bmw, którego jazda mogła świadczyć, że może znajdować się pod działaniem alkoholu lub innego środka działającego podobnie - wyjaśnia podkom. Robert Szablewski w KMP w Grudziądzu. 

Zobacz: Karambol na DK 10! Trasa Bydgoszcz - Toruń jest całkowicie zablokowana [ZDJĘCIA]

W związku z powyższy podali kierującemu sygnały do zatrzymania. Jednak kierujący bmw ani myślał się zatrzymać i poddać się kontroli drogowej. Pościg za pojazdem trwał przez kilka kilometrów i zakończył się na jednym z MOP-ów na A 1. Wówczas kierujący bmw porzucił pojazd i rozpoczął ucieczkę pieszo.

Policjanci zatrzymali uciekiniera jak zamierzał przeskoczyć płot ogradzający autostradę. Kierującym okazał się 56-letni mężczyzna. Wstępne badanie na miejscu wykazało, że znajduje się pod działaniem alkoholu. Następnie 56-latek został przewieziony na dalsze badania, a następnie do jednostki policji.

Czytaj także: Groza w Bydgoszczy! Mężczyzna wpadł pod tramwaj. Pojazd go wciągnął! [ZDJĘCIA]

Za niezatrzymanie się do kontroli drogowej, jazdę w stanie po spożyciu alkoholu i spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym grozi mu wysoka grzywna oraz do 5 lat pozbawienia wolności.

Sonda
Jak oceniasz pracę polskiej policji?
Tak bydgoska policja walczy z piratami drogowymi!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE