Pościg za 23-latkiem. Policja "dopadła" dziwnie zachowującego się mężczyznę

2021-02-22 12:57 eib
Pościg za 23-latkiem. Policja dopadła dziwnie zachowującego się mężczyznę
Autor: Pixabay Pijany 23-latek wylądował osobówką w rowie! Słono za to zapłaci

Zarzuty niezatrzymania się do policyjnej kontroli usłyszał mieszkaniec kcyńskiej gminy, którego po pościgu zatrzymali nakielscy kryminalni. 23-latek ze swojego zachowania będzie tłumaczył się w sądzie.

Sytuacja miała miejsce kilka dni temu wieczorem. Nakielscy kryminalni patrolowali miejscowości w gminie Kcynia, kiedy zauważyli renault, którego kierowca dziwnie się zachowywał. Mundurowi pojechali za autem, które gwałtownie skręciło w jedną z leśnych dróg. Jadąc za renault policjanci włączyli sygnały uprzywilejowania i dawali kierowcy jasne polecenia do zatrzymania.

Prowadzący pojazd mężczyzna w ogóle na nie reagował. Długo nie trwało jak auto zatrzymało się, a kierowca zaczął uciekać pieszo. Wtedy też został zatrzymany. Od 23-latka pobrano krew, gdyż jego wygląd wskazywał, że mógł być pod działaniem zabronionych środków. Jeśli badania potwierdzą podejrzenia mundurowych mieszkaniec kcyńskiej gminy usłyszy zarzuty.Póki co, śledczy przedstawili mu zarzut za niezatrzymanie się do policyjnej kontroli co zgodnie z kodeksem karnym jest przestępstwem zagrożonym karą nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Materiał dowodowy zgromadzony w tej sprawie przez kryminalnych oceni sąd.

Zobacz także: Rafał i Radek uciekli do mamy. Internauci są WŚCIEKLI na system! Tak komentują sprawę

Policjant uratował 2-miesięcznego chłopca