Rafał i Radek uciekli do mamy. Internauci są WŚCIEKLI na system! Tak komentują sprawę

2021-02-22 10:42 eib korz
Rafał i Radek uciekli do mamy. Internauci są WŚCIEKLI na system! Tak komentują sprawę
Autor: Piotr Lampkowski/SUPER EXPRESS Rafał i Radek uciekli do mamy. Internauci są WŚCIEKLI na system! Tak komentują sprawę

Rafał i Radek są braćmi. O chłopcach i ich sprawie zrobiło się głośno po tym, jak dzieci uciekły do swojej mamy z Rodzinnego Domu Dziecka, gdzie trafiły decyzją Sądu Rodzinnego w Szubinie. Ich matka, Iwona Kaleśnikow, chciała, aby synowie mieszkali z nią, nie opiekunami wyznaczonymi przez sąd. Boi się, że sędzia postanowi umieścić jej dzieci w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym. Historia braci i ich mamy poruszyła internautów. "Po co pomagać, lepiej zabierać matce dzieci. Co za poj****e myślenie kuratora. Chłopie obuć się, żeby nie było jeszcze tak, że do jakiejś tragedii dojdzie" piszą. Przeczytajcie więcej opinii w naszym artykule.

Rafał i Radek uciekli z rodziny zastępczej. Chcieli być ze swoją mamą

Ważne informacje o sprawie Rafała i Radka: Przeczytaj:

Rafał i Radek uciekli z rodziny zastępczej DO MATKI. Dramat małych braci. Co z nimi będzie? [ZDJĘCIA, WIDEO] - Przeczytaj cały artykuł

Wiemy dlaczego sąd odebrał matce Radka i Rafała. Powód wiele osób ZBULWERSUJE - Sprawdź, co udało nam się ustalić

Rafał i Radek uciekli do mamy. Internauci są WŚCIEKLI na system! Tak komentują spraw

Radek (12 l.) i Rafał (14 l.) zostali odebrani matce i trafili do rodzinnego domu dziecka. Sąd podjął taką decyzję, ponieważ dzieci słabo się uczyły. Do tego nie słuchały matki. Pomoc społeczna jest tego samego zdania. Chłopcy w ostatnią sobotę (13.02.2021) uciekli z domu dziecka do pani Iwony (50 l.), swojej mamy. Teraz o tym, gdzie trafią bracia będzie decydował Sąd Rodzinny w Szubinie. Ich matka chce, aby synowie wrócili do niej. Kobieta nie ma pieniędzy na adwokata. Boi się, że sąd postanowi umieścić jej chłopców w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym.

Sytuacja rodziny poruszyła czytelników se.pl/bydgoszcz. Na naszym profilu na portalu społecznościowym Facebook pojawiło się ponad 1 300 komentarzy w tej sprawie.

Zdecydowana większość internautów jest oburzona decyzją, która zapadła w szubińskim sądzie.

Dalsza część artykułu znajduje się pod galerią zdjęć.

Sytuację Rafała i Radka komentują internauci

Alicja

"Chore prawo zamiast pomóc kobiecie to zabierają dzieci przecież rodzina zastępcza dostaje duża kasę na dzieci dajcie te pieniądze matce jak będzie jej lżej ale u nas lepiej pozbawić matkę dzieci niż jej pomoc."

Małgorzata

"Alicja zgadzam się z Panią rodziny zastępcze dostają duże pieniądze i żerują na tych dzieciach niech dadzą matce przykre."

Dorota

"Szkoda, że Sądy zamiast kuratorów nie oferują wsparcia psychologicznego,wychowawczego rodzicom- pani jest nie pijąca,zagubiona,bezradna, brak pomocy ewidentny to są chłopcy potrzebują wzoru a nie placówek."

Grażyna

"Dzieci powinny być przy matce i powinna dostać pomoc, a nie zabiera się jej dzieci gdyby było im źle z matką nie chciałyby z nią mieszkać, dać szansę tej rodzinie, kurator na początek tylko taki z prawdziwego zdarzenia a później to czas pokaże jaki dalsze kroki."

Dariusz

"Mnie to nie dziwi iż dzieci uciekają do mamy. Pomóc tej Mamie i chłopakom, gdzie Centrum Zarządzania Kryzysowego i MOPS, ludzie dobrego serca też się znajdą."

Przeczytaj: Stella F. utopiła swoje maleńkie bliźniaki. Nagły OBRÓT SPRAW! Co będzie z kobietą?

Halina

"Chorzy ludzie tak wygląda pomóc rodzinie gdzie bo to najłatwiej zgnoić słabych bezbronnych ludzi."

Daria

"Z tego co pamiętam oglądałam reportaże ,gdzie to PiS właśnie zapewniał, ze nie będzie odbierał rodzicom biologicznym dzieci , ze to będzie ostateczność . Żadna rodzina zastępcza nie zastąpi dzieciom matki czy rodziców ...!!!Są koordynatorzy asystenci rodzin są pracownicy socjalni kuratorzy itd ...Nie jestem za odbieraniem dzieci rodzicom tym bardziej w asyście policji😞 (podkreślę są odstępstwa -przemoc itd ). Ale rodzina to rodzina ...Mama to mama ...Nieważne czy biedna czy bogata jedna -jedyna . I wolałabym osobiście podkreślę „Ja”-jeść suchy chleb ,być biedna ale mieszkać z mama rodzeństwem ...Nieważne jak ważne ze Razem."

Joanna

"Po co pomagać lepiej zabierać matce dzieci co za pojebane myślenie kuratora chłopie obuć się żeby nie było jeszcze tak że do jakiejś tragedii dojdzie. Porażka niech się pani trzyma i walczy dalej o dzieci."

Więcej komentarzy w tej sprawie przeczytacie na naszym Facebook Bydgoszcz Projekt Miasto.