Potężna akcja CBŚP w Bydgoszczy! Broń maszynowa i maczety. Co tam się działo?!

2020-12-02 8:24 eib

Policjanci z CBŚP w Bydgoszczy przed jednym z garaży na bydgoskim osiedlu zatrzymali 4 mężczyzn podejrzanych o handel i przemyt narkotyków. Zabezpieczono także broń maszynową, maczety i inne niebezpieczne narzędzia.

Policjanci z Bydgoszczy CBŚP, przed jednym z garaży na bydgoskim osiedlu zatrzymali 4 mężczyzn, którzy usiłowali załadować do wynajętego busa paletę wypełnioną wiadrami z farbą emulsyjną. Okazało się, że w pojemnikach ukryte było 10 kilogramowych pakunków, czyli łącznie 10 kg haszyszu oraz jedno stugramowe zawiniątko z kokainą. Dodatkowo w samochodach jednego z podejrzanych schowane były 3 kg marihuany oraz pistolet maszynowy RAK wraz z załadowanym magazynkiem. Podczas akcji przejęto także maczety i inne niebezpieczne narzędzia.

Zobacz: Grudziądz: Zaatakował swojego znajomego. Za to, co mu zrobił, może długo nie wyjść z więzienia

Mężczyzn po przeszukaniach zatrzymano do dyspozycji Prokuratora Rejonowego w Bydgoszczy, gdzie przedstawiono wszystkim zatrzymanym zarzuty wprowadzenia do obrotu znacznych ilości narkotyków oraz udziału w zorganizowanej grupie przestępczej. Sąd Rejonowy w Bydgoszczy przychylił się do wniosku prokuratora i zastosował wobec podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.  

Potężna akcja CBŚP w Bydgoszczy! Broń maszynowa i maczety. Co tam się działo?!