Będzie WIELKA ŚNIEŻYCA w Polsce? Gdzie spadnie śnieg w czwartek? Prognoza pogody

2021-01-14 7:22 eib
WIELKA ŚNIEŻYCA w Polsce! Gdzie spadnie śnieg w czwartek? Prognoza pogody
Autor: Pixabay WIELKA ŚNIEŻYCA w Polsce! Gdzie spadnie śnieg w czwartek? Prognoza pogody

Meteorolodzy przygotowujący prognozy pogody na czwartek, 14 stycznia, informują, że w wielu regionach Polski spodziewane są opady śniegu. Synoptycy z IMGW przypominają, że w znacznej części kraju obowiązują ostrzeżenia pierwszego i drugiego stopnia.

Spis treści

  1. Śnieżny czwartek w Polsce. Prognoza pogody - 14.01.2021
  2. Bestia ze wschodu nadciąga? IMGW wydało ostrzeżenia
  3. Prognoza pogody na czwartek, 14.01.2021: Temperatura

Śnieżny czwartek w Polsce. Prognoza pogody - 14.01.2021

Meteorolodzy przygotowujący prognozy pogody na czwartek, 14.01.2021, informują, że w wielu regionach Polski przewidywane są opady śniegu.

Opadów spodziewać powinni się mieszkańcy Trójmiasta, Poznania, Kalisza, Wrocławia, Opola, Katowic, Krakowa, Tarnowa, Rzeszowa, Kielc, Lublina, Łodzi, Bełchatowa, Radomia, Płocka, Warszawy i Białegostoku. W pozostałej części kraju niebo będzie zachmurzone w niemal stu procentach, ale śnieg się nie pojawi.

Bestia ze wschodu nadciąga? IMGW wydało ostrzeżenia

W środę, 13.01.2021 synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydali ostrzeżenia pierwszego i drugiego stopnia dla dużej części Polski. Wiele z nich obowiązuje do dziś. Więcej na ten temat przeczytasz tutaj: Grozi nam wielkie niebezpieczeństwo? Nawet drugi stopień zagrożenia! Pogoda nie będzie litościwa

Prognoza pogody na czwartek, 14.01.2021: Temperatura

W czwartek termometry na północy Polski wskazywać będą od 1°C do 2°C. Na zachodzie kraju słupki rtęci sięgać będą nawet 3°C, a w centrum pokazywać będą -2°C. Na wschodzie natomiast temperatura może spaść do -5°C (Białystok). Na południu Polski temperatura wynosić będzie -1°C.

Zobacz koniecznie: Samochód zabił jednego z najstarszych wilków w Puszczy Bydgoskiej [ZDJĘCIA]

Zima w Bydgoszczy