Rodzice powstrzymali łzy na pogrzebie 12-letniej Wiktorii. Reszta płakała. Miałaś jechać nad morze...

i

Autor: Piotr Lampkowski / Super Express Rodzice powstrzymali łzy na pogrzebie 12-letniej Wiktorii. Reszta płakała. "Miałaś jechać nad morze..."

Pogrzeb 12-letniej Wiktorii. Utwór Dżemu zagrany nad malutka trumną. Serca żałobników pękły [ZDJĘCIA]

2021-06-19 15:30

Pogrzeb 12-letniej Wiktorii w Brzozie był przejmującym wydarzeniem dla wszystkich uczestników ceremonii. Rodzice tragicznie zmarłej 12-latki z największym trudem powstrzymali łzy. Przygotowali list, który chwycił za serce nie tylko tych, którzy byli z nimi w ostatnich dniach. Z głośników popłynął "Sen o Victorii" zespołu Dżem.

Rodzice powstrzymali łzy na pogrzebie 12-letniej Wiktorii. Reszta płakała. "Miałaś jechać nad morze..." [ZDJĘCIA]

Ten pogrzeb na długo zostanie w pamięci wszystkich tych, którzy w sobotę (19.06.2021) pojawili się w Brzozie niedaleko Bydgoszczy. Tragicznie zmarłą po wypadku w Bydgoszczy 12-letnią Wiktorię żegnała rodzina, przyjaciele, bliscy. Kiedy żałobnicy przemieścili się na cmentarz, rodzice z trudem powstrzymywali łzy. Pozostali nie byli w stanie. Płakały m.in. koleżanki Wiktorii. Kapłan prowadzący ceremonię odczytał list najbliższych, który chwyta za serce. Trudno pojąć dramat, z jakim zmagają się Paweł i Karolina.

Zobacz relację z pogrzebu Wiktorii: Pogrzeb 12-letniej Wiktorii w Brzozie. Tata ściska portret zmarłej, ten widok chwyta za serce [RELACJA]

- Byłaś bardzo wyczekiwanym dzieckiem. Pamiętamy twoje pierwsze kroczki. Buzię umorusaną od czekoladki, twoje zabawy z Filipkiem. Chciałaś być stewardessą. A tak naprawdę co tydzień kimś innym. We wtorek mieliśmy iść do fryzjera. Dzisiaj miałaś pojechać z koleżanką nad morze. Wiem, że jesteś w niebie aniołkiem. Razem z ciocią Halinką. Dbaj tam o nas. Kochamy cię bardzo. Przeżywamy teraz ogromny ból - taki list rodziców odczytał ksiądz.

Z głośników, umieszczonych na cmentarzu parafialnym w Brzozie popłynął "Sen o Victorii" zespołu Dżem. Ten widok poruszył zarówno żałobników jak i obecnego na miejscu naszego korespondenta. Wcześniej, w kościele zabrakło miejsc dla wszystkich chętnych. Ci, którzy stali przed świątynią, chowali się przed panującym upałem. - Śmierć jest niesprawiedliwa. Nie do zaakceptowania. Jezus Chrystus oddał życie i zmartwychwstał, abyśmy mieli życie wieczne. Stajemy przed śmiercią jako tajemnicą - powiedział kapłan podczas kazania. - Z wami kochani rodzice Wiktorii idzie Jezus. Trzeba mu powiedzieć, jak wam dobrze było z córką. Jezus będzie z wami. Powiedzcie mu jakie mieliście plany - dodał.

Rodzinie i bliskim zmarłej składamy wyrazy głębokiego współczucia. 

Pogrzeb 11-letniego Sebastiana w Katowicach
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE