Policyjny pościg za pijanym rowerzystą! 65-latek nie przewidział takich konsekwencji

2022-05-27 17:25
Policyjny pościg za pijanym rowerzystą! 65-latek nie przewidział takich konsekwencji
Autor: KMP Grudziądz Policyjny pościg za pijanym rowerzystą! 65-latek nie przewidział takich konsekwencji

Rowerzysta z gminy Grudziądz, chcąc uniknąć kontroli zignorował sygnały podawane przez policjanta i... zaczął uciekać. W pościg za nim ruszył jeden z policjantów.

Grudziądz: Policyjny pościg za pijanym rowerzystą!

We wtorek (24.05) w miejscowości Pieńki Królewskie funkcjonariusze grudziądzkiej grupy "Speed" zauważyli mężczyznę, który poruszał się rowerem po chodniku. Z uwagi na popełnione przez niego wykroczenie postanowili podjąć go do kontroli.

Zobacz: Wyłudzili 130 tys. zł metodą „na policjanta”. Poznajesz ich? [ZDJĘCIA]

- Jeden z policjantów dał rowerzyście wyraźne sygnały do zatrzymania. Ten na jego widok przyspieszył i zaczął się oddalać. Z uwagi na to, że funkcjonariusz znajdował się poza pojazdem postanowił od razu podjąć pieszy pościg za osobą celem jej zatrzymania. Po kilkudziesięciu metrach rowerzysta wpadł w ręce stróża prawa - wyjaśnia rzecznik grudziądzkiej policji.

Po zatrzymaniu od razu wyczuł od niego wyraźną woń alkoholu. Okazało się, że 65-letni mieszkaniec gminy Grudziądz znajdował się pod wpływem alkoholu, wydmuchał niespełna promil alkoholu.

Za kierowanie rowerem pod wpływem alkoholu, niereagowanie na sygnały podawane przez policjanta i jazdę po chodniku cyklista odpowie przed grudziądzki sądem.

Sonda
Jak oceniasz pracę polskiej policji?
Pijany rowerzysta "wleciał" pod prąd na rondo w Lesznie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE