Różańce w rękach, modlitwa wykrzykiwana na ulicach. Wojownicy Maryi opanowali miasto

i

Autor: Shutterstock Różańce w rękach, modlitwa wykrzykiwana na ulicach. Wojownicy Maryi opanowali miasto

tłumy wiernych

Różańce w rękach, modlitwa wykrzykiwana na ulicach. Wojownicy Maryi opanowali miasto

2023-09-05 11:11

Kilkudziesięciu mężczyzn z całej całego regionu, z różańcem w ręku przemaszerowało ulicami Bydgoszczy. W sobotę, 2 września Wojownicy Maryi - bo tak się nazywają - gorliwie modlili się i zachęcali do tego mieszkańców.

Wojownicy Maryi przeszli ulicami Bydgoszczy

W sobotę, 2 września, ulicami Bydgoszczy przeszedł kolejny marsz tzw. "Wojowników Maryi". Jak przekazuje "Wyborcza", grupa kilkudziesięciu mężczyzn spędziła kilka godzin na modlitwie. Podobne spotkanie odbyło się na początku 2023 roku, jednak wtedy frekwencja była znacznie wyższa. Pisaliśmy o tym TUTAJ.

Biskup Krzysztof Włodarczyk także należy do ruchu. 11 czerwca w Górce Klasztornej został pasowany na Wojownika Maryi jako pierwszy z biskupów. W sobotę (2 września) pasowany był także drugi - biskup pomocniczy archidiecezji łódzkiej ks. bp Ireneusz Pękalski.

Wojownicy Maryi to wspólnota, która powstała podczas otwartych spotkań dla mężczyzn. W bazylice modlili się mieszkańcy z Polski, jak i ci mieszkający w Wielkiej Brytanii, Szwajcarii, Szwecji. Francji, Austrii i Niemiec. – Im bliżej jesteśmy Boga, tym mocniej uderza w nas zło. Różaniec motywuje do tego, by wciąż od siebie wymagać, pracować nad sobą poprzez formację – mówił Ryszard Sudół, wicelider Wojowników Maryi grupy Warszawa-Siekierki.

Założyciel Wojowników Maryi, ks. Dominik Chmielewski, pochodzący z Bydgoszczy salezjanin, w marcu 2023 roku został odwołany z funkcji moderatora ruchu. Nieformalnie jednak ciągle pozostaje liderem Wojowników Maryi.

Sonda
Jak oceniasz instytucję Kościoła?
Pomorskie: Wojownicy Maryi w Rumi