Silny wiatr nie odpuszcza! Żółty alert dla mieszkańców Bydgoszczy [22.10.2021]

2021-10-22 11:51
Silny wiatr nie odpuszcza! Żółty alert dla mieszkańców Bydgoszczy [22.10.2021]
Autor: Straż Pożarna Sępólno Krajeńskie Potężna wichura przejdzie przez Bydgoszcz i region! IMGW: "Zagrożenie zdrowia i życia"

Potężny wiatr wciąż nie daje o sobie zapomnieć i wiele wskazuje na to, że tak szybko nas nie opuści. Jak zapowiada IMGW, silnym powiewom towarzyszyć może deszcz, a nawet burze z gradem. Synoptycy apelują do mieszkańców o zachowanie szczególnej ostrożności.

Ostrzeżenie IMGW dla Bydgoszczy! Dziś także powieje bardzo SILNY WIATR! [22.10.2021]

Kolejne ostrzeżenie IMGW dla Bydgoszczy i okolic obowiązuje od piątku (22.10.2021) od godziny 10:00. Synoptycy Instytutu ogłosili żółty alert dla całego województwa kujawsko-pomorskiego. Zagrożenie potwierdza Bydgoskie Centrum Zarządzania Kryzysowego.

Zobacz: Potężna wichura przeszła przez Bydgoszcz i region! Połamane drzewa i zerwane dachy [ZDJĘCIA]

- Na terenie miasta Bydgoszczy i powiatu bydgoskiego od godz. 10:00 dnia 22.10.2021 r. do godz. 20:00 dnia 22.10.2021 r. prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 35 km/h do 50 km/h, w porywach do 90 km/h, z południowego zachodu i zachodu. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 80. Stopień zagrożenia: 1 - czytamy w komunikacie.

Zobacz także: Koronawirus w Zespole Szkół Menedżerskich w Świeciu! Zarażeni nauczyciele i dyrektor

Co oznaczają ostrzeżenia pierwszego stopnia?

Zgodnie z definicją IMGW ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza, że przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Spodziewaj się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwość ich odwołania. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

Potężna wichura we Wrocławiu
Sonda
Czy wichura dokonała w twoim regionie zniszczeń?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE