To może być NIEBEZPIECZNA niedziela! Gdzie spadnie najwięcej śniegu?

2021-03-07 7:41 eib PAP
To może być NIEBEZPIECZNA niedziela! Gdzie spadnie najwięcej śniegu?
Autor: Super Express To może być NIEBEZPIECZNA niedziela! Gdzie spadnie najwięcej śniegu?

Jaka będzie pogoda w niedzielę, 7.03.2021? Wszyscy ci, którzy liczą na nadejście wiosennej aury, muszą przygotować się na rozczarowanie. Synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej informują, że w wielu regionach Polski prognozowane są intensywne opady śniegu, miejscami spadnie deszcz i deszcz ze śniegiem. W nocy temperatura spadnie do -6°C. Przeczytaj prognozę pogody niedzielę (7.03.2021).

Spis treści

  1. Sobota: Prognoza pogody, 6.03.2021
  2. Jaka będzie pogoda w niedzielę, 7.03.2021? Będą zamiecie śnieżne!

Jaka będzie pogoda w weekend 6-7.03.2021? Czy zima w końcu ustąpi miejsca wiośnie? Już w piątek (5.03.2021) mieliśmy pierwszy przedsmak powrotu zimy. Wszyscy ci, którzy czekają już na to, by schować do szaf czapki i szaliki muszą uzbroić się w cierpliwość. Synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej informują, że Europa północna oraz częściowo wschodnia i południowa znajdzie się pod wpływem niżów. Na pozostałym obszarze kontynentu pogodę kształtować będzie wyż z centrum nad Wielką Brytanią. Polska będzie w zasięgu wspomnianego wyżu, ale do krańców północnych, przybliży się ciepły front atmosferyczny, związany z niżem znad północnej Finlandii. Z północy napływać będzie powietrze pochodzenia arktycznego.

Zobacz koniecznie: Kiedy przyjdzie wiosna? Meteorolodzy o "pogodowej HUŚTAWCE". Sytuacja będzie dynamiczna

Sobota: Prognoza pogody, 6.03.2021

Prognoza pogody na sobotę, 6.03.2021: Intensywne opady śniegu

W sobotę, 5.03.2021, zachmurzenie w Polsce będzie małe i umiarkowane, a na południu i północy kraju miejscami duże i tam właśnie prognozowane są opady śniegu, na wybrzeżu także deszczu ze śniegiem i deszczu.

Temperatura maksymalna od 0°C na Suwalszczyźnie, około 4°C w centrum i na Pomorzu, do 6°C na Dolnym Śląsku. W rejonach podgórskich Karpat termometry wskazywać będą około -2°C.

Wiatr w ciągu dnia będzie umiarkowany, a na wybrzeżu wzrastający do dość silnego. W północnej połowie kraju i w górach wiatr będzie porywisty, zachodni i północno-zachodni. Na wybrzeżu porywy wiatru do 65 km/h, na północnym wschodzie do 60 km/h, w górach do 55 km/h. Miejscami zawieje i zamiecie śnieżne.

Przeczytaj także: QUIZ. Z którego filmu są ci bohaterowie? Na pewno znasz poprawną odpowiedź!

W nocy na północy kraju zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami; na pozostałym obszarze zachmurzenie małe i umiarkowane. W północnej połowie kraju opady śniegu, na zachodzie i wybrzeżu także deszczu ze śniegiem. Prognozowany przyrost grubości pokrywy śnieżnej o około 5 cm w rejonie Zalewu Wiślanego. Temperatura minimalna w południowej połowie kraju od -5°C do -2°C, w rejonach podgórskich od -1°C do -6°C oraz na pozostałym obszarze od -2°C do 3°C. Wiatr umiarkowany, okresami na północy dość silny, na wybrzeżu także silny, w całym kraju porywisty, zachodni. Na wybrzeżu i krańcach północno-wschodnich porywy wiatru do 80 km/h, w górach do 60 km/h. Miejscami zawieje i zamiecie śnieżne.

Jaka będzie pogoda w niedzielę, 7.03.2021? Będą zamiecie śnieżne!

Prognoza pogody na niedzielę, 7.03.2021: Miejscami zawieje i zamiecie śnieżne

W niedzielę na północy Polski zachmurzenie duże i tu opady śniegu i deszczu ze śniegiem, lokalnie na północnym wschodzie o natężeniu umiarkowanym. Na pozostałym obszarze zachmurzenie na ogół umiarkowane, tylko w górach małe.

Prognozowany przyrost grubości pokrywy śnieżnej o 8 cm do 15 cm gdzieniegdzie na północnym wschodzie.

Temperatura maksymalna od 0°C na Suwalszczyźnie, około 3°C na przeważającym obszarze, do 6°C w Małopolsce i na Śląsku Opolskim.

Wiatr umiarkowany, na północy dość silny i silny, w całym kraju porywisty, zachodni i północno-zachodni. Na północy kraju i w Karpatach porywy wiatru do 70 km/h, w Sudetach do 65 km/h. Miejscami zawieje i zamiecie śnieżne.

Zobacz: Kwiecień przyniesie nam KOSZMAR. W lipcu wszystko runie. Jasnowidz Jackowski w przepowiedni ostrzega

W Bydgoszczy znów prószy śnieg. Są trudne warunki na drogach
Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE