Trasa Uniwersytecka jest już przejezdna! Kierowcy czekali na to prawie rok [WIDEO]

2022-01-27 10:59
Trasa Uniwersytecka jest już przejezdna! Kierowcy czekali na to prawie rok
Autor: Anna Gołata

Naprawa mostu Uniwersyteckiego została zakończona zgodnie z terminem. W środę (26 stycznia) późnym popołudniem przeprawa została ponownie udostępniona dla ruchu.

Naprawa mostu Uniwersyteckiego zakończyła się zgodnie z terminem umownym. Wszystkie węzły obiektu zostały naprawione. wykonano także spawanie, które było konieczne do zamocowania dodatkowych blach wzmacniających w węzłach mocujących.

Czytaj także: Wiadukt na ul. Wojska Polskiego znika w oczach! Tak wygląda jego wyburzanie [WIDEO]

- Zainstalowane zostały czujniki nowego monitoringu. Wykonano ponowny naciąg wszystkich want. Próbne obciążenia statyczne i dynamiczne obiektu zakończyły się pozytywnie. Odbiory wszystkich elementów obiektu oraz prace porządkowe na moście zostały również wykonane. Pozytywne wyniki badań i testów pozwoliły udostępnić most Uniwersytecki do ruchu - wyjaśnia ZDMiKP w Bydgoszczy.

Biorąc pod uwagę, że według ekspertyzy wady wynikały z błędu projektowego, drogowcy wystąpi o odszkodowanie do wykonawcy projektu.

Trasa Uniwersytecka jest już przejezdna! Kierowcy czekali na to prawie rok
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE