Tuchola: Szaleniec uszkodził wąż z gazem i zapalił znicz w kamienicy! Jego plan przeraża

Tuchola: Szaleniec uszkodził wąż z gazem i zapalił znicz w kamienicy! Jego plan przeraża
Autor: Pixabay / KWP Bydgoszcz Tuchola: Szaleniec uszkodził wąż z gazem i zapalił znicz w kamienicy! Jego plan przeraża

O włos od tragedii w Tucholi. Mieszkaniec jednej z kamienic o mało nie wysadził budynku w powietrze. 55-latek uszkodził wąż kuchenki gazowej, włączył piekarnik i zostawił nieopodal zapalony znicz. Z budynku ewakuowano ponad dwudziestu mieszkańców. Mężczyzna trafił na trzy miesiące do aresztu.

55-letni mieszkaniec Tucholi chciał wysadzić kamienicę w centrum miasta

Do tego niebezpiecznego zdarzenia doszło w sobotę (3.04.2021) około godziny 22:00. To właśnie wtedy dyżurny policji w Tucholi otrzymał zgłoszenie dotyczące zakłócenia porządku przez nietrzeźwego mężczyznę w kamienicy w centrum starego miasta. Na miejsce skierowano policjantów, którzy niemal natychmiast razu zauważyli agresywnego i pobudzanego delikwenta. Wyczuli od niego silną woń alkoholu, co zapewne utrudniało komunikację. Agresor nawet w obecności mundurowych nie chciał się uspokoić. Swoim zachowaniem stwarzał zagrożenie dla mieszkańców. Podjęto decyzję o umieszczeniu mężczyzny w policyjnym areszcie w celu wytrzeźwienia.

Zobacz koniecznie: Jasnowidz Jackowski: "Gdy odnajdę zwłoki, to czuję się dobrze"

Mieszkaniec Tucholi chciał wysadzić kamienicę

Podczas czynności wykonywanych przez policjantów, 55-letni agresor wielokrotnie powtarzał, by mundurowi sprawdzili jego mieszkanie. Okazało się, że mężczyzna uszkodził wąż doprowadzający gaz do kuchenki i odkręcił zawory palników.

Mundurowi natychmiast wrócili na miejsce.

- Przed kamienicą stało już kilka osób, informujących o silnym zapachu gazu dochodzącym z mieszkania zatrzymanego - mówi mł. asp. Bartosz Wiese, rzecznik prasowy policji w Tucholi i dodaje: - Policjanci zamknęli główny zawór doprowadzający gaz i jednocześnie ewakuowali ponad dwudziestu mieszkańców.

Na miejsce zdarzenia przyjechała również Jednostka Państwowej Straży Pożarnej, z którą policjanci zabezpieczyli mieszkanie. Czujniki obecności gazu wskazywały jego wysokie stężenie.

Polecamy: Nestor przeżył piekło na ziemi. Wisiał na łańcuchu. Teraz ten cudny pies szuka nowego domu

- Po wywietrzeniu lokalu okazało się, że wąż doprowadzający gaz do kuchenki został celowo uszkodzony. Ponadto włączony był również piekarnik elektryczny, a na klatce schodowej, przy licznikach gazowych znajdował się zapalony znicz - opowiada o sytuacji, do której doszło w Tucholi mł. asp. Bartosz Wies.e

Po ponownym sprawdzeniu przez strażaków stężenia gazu, mieszkańcy mogli wrócić do swoich domów. Dzięki skutecznej akcji nie doszło do tragedii.

We wtorek (6.04.21r.) w miejscowej prokuraturze mężczyzna  usłyszał zarzut sprowadzenia bezpośredniego zagrożenia utraty życia i zdrowia mieszkańców oraz zniszczenia mienia o znacznych rozmiarach. Na wniosek prokuratora sąd zastosował wobec podejrzanego, 55-letniego mieszkańca Tucholi, 3-miesięczny areszt.

Za popełnione przestępstwo grozi kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Wybuch gazu w Zabrzu
Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE