Udane oszustwo na akcje Orlenu w Bydgoszczy! Seniorka straciła aż 380 tys. zł

2021-10-19 14:11
seniorka kępno
Autor: fot. pixabay/ilustracyjne Seniorka chodziła po Bydgoszczy w nietypowym ubraniu! Prawda zaskoczyła wszystkich

To się nie mieści w głowie! Policjanci z bydgoskich Wyżyn otrzymali zgłoszenie dotyczące oszustwa na kwotę 380 tys. zł. - Oszuści pod pretekstem inwestycji finansowych oszukali 84-letnią bydgoszczankę wyłudzając od niej dostęp do jej kont bankowy - wyjaśnia policja. Jak doszło do oszustwa?

Udane oszustwo na Orlen w Bydgoszczy! Seniorka straciła aż 380 tys. zł

Uzyskiwanie danych personalnych lub danych do logowania w różnych serwisach, poprzez wprowadzanie w błąd lub za pomocą specjalnego oprogramowania, to dziś częste sposoby działania oszustów. Nie inaczej było z bydgoszczanką, która w pierwszej połowie bieżącego miesiąca straciła oszczędności swojego życia.

Zobacz: Bydgoszcz: Ceny biletów komunikacji miejskiej pójdą w górę! To nie koniec podwyżek

Do oszustwa na 84-letniej seniorce doszło na przestrzeni dwóch tygodni października 2021 r.  Kobieta znalazła na jednym z portali społecznościowych stronę reklamującą możliwość zakupu akcji spółki „Orlen”.

- Strona ta dla uwierzytelnienia opatrzona była wizerunkiem Prezydenta Rzeczypospolitej. Kobieta chcąc uzyskać więcej informacji o rzekomej inwestycji kliknęła w znajdujący się tam link. Po pewnym czasie zadzwonił do niej mężczyzna, który twierdził, że ma jej numer telefonu z konta na portalu społecznościowym - wyjaśnia kom. Lidia Kowalska z KWP w Bydgoszczy.

Twierdził, że jest pracownikiem firmy, która inwestuje pieniądze na giełdzie i w ten sposób można zarobić. Przekazał, że z bydgoszczanką skontaktuje się mężczyzna, który powie jej jak ma to zrobić. Na kontakt z jego strony seniorka nie musiała długo czekać. Polecił jej zainstalować specjalną aplikację. Jak się później okazało było to oprogramowanie do zdalnej obsługi pulpitu, po czym instruował ją jak ma się zalogować do swojego konta. Kobieta miała zrobić przelew w kwocie 900 złotych, co też uczyniła. W ten sposób sprawcy mieli już zdalny dostęp do jednego z jej kont.

Sprawca kontaktował się z 84-latką jeszcze kilkukrotnie na przestrzeni kolejnych dni twierdząc, że jej zainwestowane pieniądze „już zarabiają”. W międzyczasie sprawcy uzyskali wszelkie dane do wykonywania przelewów i ich uwierzytelniania i przelali z jej konta łączną kwotę 380 tys. zł.

Sonda
Oszustwo w internecie. Czy spotkałeś się z próbą wyłudzenia pieniędzy?
Targi Płyt Winylowych w Bydgoszczy. Czarne krążki przyciągnęły tłumy
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE