mandat kontrola policja

i

Autor: ART SERVICE/SUPER EXPRESS

Kierowcy, miejcie się na baczności!

Więcej policyjnych radiowozów w Bydgoszczy i regionie! Trwa kolejna akcja drogówki

2022-07-15 12:04

W piątek (15 lipca), policja w Bydgoszczy i regionie działania kontrolno-prewencyjne pn. „Kaskadowy pomiar prędkości”. Celem działań jest zapewnienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w szczególności poprzez ograniczenie ryzykownych zachowań kierujących, którzy przekraczają dozwolone limity prędkości. Funkcjonariusze będą również reagować na inne naruszenia przepisów ruchu drogowego.

Kaskadowy pomiar prędkości na kujawsko-pomorskich trasach. Trwa kolejna akcja policji

Podczas działań szczególnym nadzorem zostaną objęte miejsca, gdzie najczęściej dochodzi do wypadków, których przyczyną jest nadmierna prędkość. Policjanci, w ramach działań, będą prowadzili pomiary prędkości zarówno statycznie (co najmniej dwa punkty pomiaru prędkości na tym samym odcinku drogi), jak i dynamicznie przy użyciu pojazdu z wideorejestratorem.

Zobacz: Wypadek z udziałem 45-latka z Bydgoszczy. Na poboczu leżał tylko kask!

Szczególną rolę odegrają policjanci z Zespołów pn. „SPEED”, których głównym zadaniem jest przeciwdziałanie niebezpiecznym zachowaniom na drodze takim jak m.in. przekraczanie prędkości.

W 2021 roku kierujący pojazdami spowodowali ponad 20 tys. wypadków drogowych, z czego 5 254 powstało na skutek niedostosowania prędkości do warunków ruchu. W zdarzeniach tych śmierć poniosły aż 793 osoby.

Sonda
Jak w skali od 1 do 5 oceniasz pracę bydgoskiej policji?
Bydgoskie Klasyki Nocą. Perełki motoryzacji zachwyciły bydgoszczan