Wkrótce ruszy budowa ulicy Bytowskiej [ZDJĘCIA]

2020-02-15 7:02 EIB
Wkrótce ruszy budowa ulicy Bytowskiej
Autor: UM Bydgoszcz Wkrótce ruszy budowa ulicy Bytowskiej

Wkrótce rozpocznie się przebudowa ul. Bytowskiej na Wyżynach. Inwestycja finansowana będzie ze środków Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Zadanie do realizacji wytypowali mieszkańcy. W poprzednich latach ze środków miasta przebudowano ulicę Złotowską i Człuchowską.

Obecnie trwa przetarg na wybór wykonawcy. Na zadanie łącznie z budową kanalizacji deszczowej zabezpieczyliśmy ponad pół miliona złotych. Przy wyborze najlepszej oferty dodatkowym kryterium jest wydłużenie gwarancji. Sama budowa potrwa około 5 miesięcy. Termin realizacji został wydłużony ze względu na jej złożoność i cel by uzyskać w przetargu jak najniższą cenę. Inwestycja polegać będzie na budowie pieszojezdni na odcinku od ul. Złotowskiej do ul. Człuchowskiej i sięgacza Augustowska 3 w ul. Człuchowskiej wraz z przyłączami kanalizacji deszczowej i studzienkami. W ramach przedsięwzięcia przewiduje się również budowę kanalizacji deszczowej o długości około 260 metrów oraz oświetlenia drogowego. Ulicę rozświetlać mają oprawy typu LED. W trakcie prac mieszkańcy będą musieli liczyć się z ograniczeniem ruchu na osiedlowej ulicy.

W poprzednich latach ze środków miasta na Bydgoski Budżet Obywatelski przebudowane zostały ulice Złotowska i Człuchowska wraz z sięgaczami. Zadanie związane z budową tej ulicy w trakcie głosowania na zadania finansowane z BBO poparło ponad 400 mieszkańców.

ZOBACZ: Wiadukt ul. Armii Krajowej. Chodnik i schody gotowe, wkrótce droga rowerowa

Warto wiedzieć:

Ponad 75,5 tys. głosów oddali mieszkańcy w ubiegłorocznym głosowaniu na projekty Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego (BBO). Bydgoszczanie wskazali najważniejsze przedsięwzięcia, które zostaną zrealizowane w mieście w 2020 roku w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Miasto zagwarantowało na ten cel rekordowe 16 mln zł.