Wsparcie dla ponad 500 bydgoszczan. Rusza "Kujawsko-Pomorska Teleopieka"

Wsparcie dla ponad 500 bydgoszczan. Rusza Kujawsko-Pomorska Teleopieka
Autor: Pixabay Wsparcie dla ponad 500 bydgoszczan. Rusza "Kujawsko-Pomorska Teleopieka"

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Bydgoszczy rozpoczął rekrutację do projektu "Kujawsko-Pomorska Teleopieka". To program wspierający osoby ubogie i wykluczone społecznie, szczególnie osoby starsze i z niepełnosprawnościami. Rekrutacja potrwa do 11 czerwca. Wsparcie otrzyma ponad 500 bydgoszczan.

Projekt "Kujawsko-Pomorska Teleopieka" skierowany jest do mieszkańców naszego województwa, zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym. W samej Bydgoszczy opieką objętych zostanie dokładnie 507 osób, które wymagają wsparcia w codziennym funkcjonowaniu. Osoby te, w ramach programu, otrzymają specjalną bransoletkę, dzięki której będą mogły poczuć się bardziej bezpieczne – szczególnie w przypadku mieszkańców samotnych czy starszych.

Bransoletka ma wbudowany GPS. W sytuacji gdy jej posiadacz przez dłuższy czas nie zmieni lokalizacji lub gdy użyje przycisku SOS przywołującego pomoc (np. gdy się przewróci), bransoletka wyśle sygnał do telecentrum w Toruniu, które zareaguje stosownie do sytuacji.

Zobacz koniecznie: Straszna wizja jasnowidza Jackowskiego. W co gra Putin? Widział też Wrocław, Wałbrzych i Ukrainę

Rekrutacja do projektu już ruszyła i potrwa do 11 czerwca. Zgłaszać można osoby, które:

  • Zamieszkują Bydgoszcz
  • Potrzebują wsparcia w codziennym funkcjonowaniu, czyli takie, które ze względu na stan zdrowia lub niepełnosprawność wymagają opieki lub wsparcia w związku z niemożnością samodzielnego wykonywania co najmniej jednej z podstawowych czynności dnia codziennego;
  • Nie przebywają w placówce opieki całodobowej.

Kolejność zgłoszeń nie jest istotna. Wszystkie będą dokładnie weryfikowane.

Aby wziąć udział w programie należy wypełnić niezbędne dokumenty, które dostępne są na stronie Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Szczegóły znajdują się TUTAJ.

Osoby, które zakwalifikują się do projektu zostaną o tym poinformowane telefonicznie.

Przeczytaj także: Oferty pracy w Bydgoszczy. Wiemy, gdzie szukają pracowników. Sprawdź, ile można zarobić!

W Bydgoszczy za darmo rozdają maseczki jednorazowe
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE