Wybory 2019. Paweł Olszewski chwali się poparciem słynnego oszusta finansowego

2019-10-08 12:14 EIB
Paweł Olszewski - KO
Autor: archiwum se.pl 35 762 głosów

Paweł Olszewski to bydgoski kandydat Koalicji Obywatelskiej na wybory parlamentarne 2019. Wczoraj na swoim profilu Twitterowym pochwalił się poparciem "króla polki", czyli Jana Lewana, piosenkarza skazanego w 2003 roku w USA za oszustwa finansowe.

Nagranie zamieszczone przez Pawła Olszewskiego przedstawia urywki z filmu "Król polki", które opowiada historię życia Lewana. W główną postać wcielił się słynny amerykański komik Jack Black.

- Gdybym powrócił do Bydgoszczy, to bym głosował na Pawła Olszewskiego, który zawsze dotrzymuje swoich obietnic dla Bydgoszczy. He is the man for you! - mówi Jan Lewan na opublikowanym nagraniu.

Zobaczcie:

- Słynny Jan Lewandowski popiera moją kandydaturę. Bardzo dziękuję, to niezwykle miły gest. Janku, dziękuję i do zobaczenia w Bydgoszczy - skomentował Olszewski.

Kim jest Jan Lewan?
Jan Lewandowski, bo tak naprawdę się nazywa muzyk, urodził się w roku 1941 w Bydgoszczy. W 1972 przeniósł się do USA, gdzie się ożenił i założył zespół muzyczny. Następnie otworzył sklep z pamiątkami dla Polonii, rozpoczął organizację wycieczek do Polski i innych europejskich państw, a także stworzył piramidę finansową, która upadła w 2001 roku. Mężczyzna spędził 6 lat w amerykańskim więzieniu.