Zawisza Bydgoszcz awansowała do V ligi

Autor: ZawiszaFans/Facebook Zawisza Bydgoszcz awansowała do V ligi

Zawisza Bydgoszcz wygrał i awansował do V ligi. Wielka feta piłkarzy i kibiców [WIDEO]

2018-06-03 15:50

Piłkarze Zawiszy Bydgoszcz pokonali w Sępólnie Krajeńskim miejscową Krajnę aż 4:0. Tym samym bydgoszczanie zapewnili sobie awans do ligi okręgowej na jedną kolejkę przed zakończeniem rozgrywek.

Zawisza od pierwszego gwiazdka sędziego był dopingowany przez grupę kilkuset kibiców, którzy przyjechali do Sępólna Krajeńskiego.

Podopieczni Jacka Łukomskiego już na początku spotkania narzucili swój styl gry i w 27. minucie objęli prowadzenie za sprawą Bartosza Stoppla, który wykorzystał dośrodkowanie Wiśniewskiego. W pierwszej części gry „niebiesko-czarni” mieli jeszcze kilka okazji do strzelenia goli, ale wynik nie uległ zmianie.

W drugiej połowie zawiszanie potwierdzili swoją wyższość, zdobywając kolejne bramki. W 56. minucie po dwójkowej akcji bydgoskiego zespołu na 2:0 podwyższył Paweł Kanik. Kilka minut później kolejnego gola zdobył Wojciech Ruczyński. W 67. minucie wynik meczu ustalił Kanik, dla którego był to drugie trafienie w tym meczu.

Po zakończeniu meczu kibice wbiegli na boisko i razem z piłkarzami świętowali drugi z rzędu awans. Podczas wielkiej fety zostały odpalone race, a na trybunach rozpoczęło się istne szaleństwo. Kibice wraz z piłkarzami śpiewali „Awans jest nasz!”

Krajna Sępólno Krajeńskie – Zawisza Bydgoszcz 0:4 (0:1)
Bramki: Kanik (2), Stoppel i Ruczyński

Przeczytaj także: Dziecko błąkało się po Gdańskiej. Na szczęście zaopiekowały się nim przypadkowe kobiety [AUDIO]