Złodziej ukradł z pola trzy tony cebuli. Policja bez ogródek. Zgubiła go chciwość

i

Autor: pixabay.com

przedsiębiorczy 45-latek

Złodziej ukradł z pola trzy tony cebuli. Policja bez ogródek. "Zgubiła go chciwość"

2023-08-03 13:55

45-letni mieszkaniec powiatu słupeckiego od początku lipca regularnie kradł cebulę. Przez ostatnie tygodnie wywiózł rowerem z pola łącznie 3 tony cebuli o wartości 4 tys. zł. Złodzieja przyłapał na gorącym uczynku pokrzywdzony, który o tym fakcie poinformował policję.

W miniony czwartek, 27 lipca do mogileńskiej komendy stawił się 56-latek, który zgłosił kradzież 3 ton cebuli. Pokrzywdzony zrelacjonował, że na początku lipca zauważył niewielkie ubytki w rządkach, ale zignorował to. Jednak gdy cebula została wykopana, zaczęły ginąc już duże ilości.

- Złodzieja zgubiła chciwość. Jego passę przerwał 56-letni właściciel pola, który nakrył go na gorącym uczynku, jak napełniał worki cebulą. Okazał się nim 45-letni mieszkaniec powiatu słupeckiego. Spłoszony złodziej uciekł do pobliskiego lasu, pozostawiając w krzakach rower, którym od kilku tygodni regularnie wywoził z pola cebulę - wyjaśnia rzecznik KPP w Mogilnie.

Policjanci po wysłuchaniu zgłaszającego przyjęli od niego na protokół zawiadomienie o przestępstwie i wykonali oględziny miejsca zdarzenia. Następnie pojechali zatrzymać sprawcę. 45-latek został doprowadzony do komendy, gdzie usłyszał zarzut kradzieży. O jego dalszym losie zdecyduje sąd. Grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. 

Sonda
Czy zostałeś/aś kiedyś okradziony/a?
Podała się pracownicę przychodni i okradła seniorkę. Szuka jej policja z Torunia
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany