Elbląg - Bogaczewo. Ruch pociągów zgodny z rozkładem. Szyny wymienione

2021-11-22 11:43
Pociąg
Autor: SHUTTERSTOCK Przywrócony został rozkładowy ruch pociągów na trasie Elbląg-Bogaczewo. Zdj. ilustracyjne.

Przywrócony został rozkładowy ruch pociągów na trasie Elbląg-Bogaczewo. Po ubiegłotygodniowym pożarze składowiska tworzyw sztucznych, ruch na tej trasie był czasowo wstrzymany, a następnie odbywał się jednym torem.

PKP PLK podały w komunikacie, że w poniedziałek o godz. 0:20 przywrócony został ruch pociągów po drugim torze na trasie Elbląg-Bogaczewo. Wcześniej usunięto skutki pożaru tworzyw sztucznych składowanych w zakładzie obok linii kolejowej, który uszkodził sieć trakcyjną i szyny w obu torach. - Służby techniczne i dwa pociągi sieciowe, nieustannie pracowały od czwartku, aby jak najszybciej przywrócić rozkładową jazdę pociągów. W obu torach wymieniono łącznie 60 metrów szyn, które wskutek wysokich temperatur zostały zdeformowane, oraz około 500 metrów sieci trakcyjnej - przekazały PKP PLK. Po pożarze ruch pociągów na trasie Elbląg-Bogaczewo był czasowo wstrzymany, a potem odbywał się jednym torem. Informacje o zmianach w rozkładzie jazdy były na bieżąco podawane podróżnym na stacjach i przystankach oraz w pociągach.

Pożar przechowywanych na placu magazynowym w Gronowie Górnym tworzyw sztucznych przeznaczonych do produkcji granulatu wybuchł w nocy ze środy na czwartek. Po kilku godzinach strażakom udało się go opanować i nie dopuścić do rozprzestrzenienia się ognia m.in. na sąsiednią halę produkcyjno-magazynową. Dogaszanie hałd spalonych odpadów zakończyło się w piątek około południa.

Według straży pożar objął powierzchnię około 7 tys. m kw. W zdarzeniu nikt nie ucierpiał. W kulminacyjnym momencie w akcji gaśniczej uczestniczyło 21 zastępów państwowej i ochotniczej straży pożarnej. Przyczyny i okoliczności pożaru bada policja.

Sonda
Lubisz podróżować pociągiem?
Pociągi jechały na czołówkę