Elbląg: Przez KORONAWIRUSA tylko co druga osoba wsiądzie do autobusu!

2020-03-26 12:54 Krzysztof Wójcik
Mniej miejsc w autobusach i tramwajach
Autor: ZKM Elblag

W związku z nowymi ograniczeniami rządu, od 25 marca autobusy i tramwaje przewozić mogą znacznie mniej pasażerów. Wyznacznikiem będzie liczba dostępnych siedzeń. Zgodnie z wytycznymi, mogą one być zapełnione tylko w pięćdziesięciu procentach. Na drzwiach pojazdach znajdują się już komunikaty rządowe.

Zarząd Komunikacji Miejskiej w Elblągu poinformował, że kolejne restrykcje, mające pomóc w zapobieganiu epidemii koronawirusa, polegały będą na ograniczeniu liczby pasażerów mogących znajdować się w pojazdach transportu publicznego.

Liczba pasażerów znajdujących się w autobusie lub tramwaju nie może przekraczać połowy liczby miejsc siedzących dostępnych w danym pojeździe.

Nowe zasady funkcjonowania mają obowiązywać od 25 marca do 11 kwietnia.

Ponieważ w Elblągu, w ramach komunikacji miejskiej jeżdżą różne typy oraz marki tramwajów i autobusów, ZKM dla ułatwienia orientacji w nowych uregulowaniach prawnych, podaje przybliżone liczby dostępnych miejsc w pojazdach:

  • autobus komunikacji miejskiej – od 12 do 17 miejsc,
  • tramwaj konstal 805 Na (krótki wagon) – 10 miejsc,
  • tramwaj 121 N Pesa (potocznie „ogórek”) – 20 miejsc,
  • tramwaj M8C – od 21 do 27 miejsc,

Przy zajęciu połowy z tych miejsc stojący na przystanku pasażerowie będą musieli oczekiwać na kolejny kurs lub korzystać z alternatywnych połączeń i sposobów przemieszczania się.

Zarząd Komunikacji Miejskiej apeluje do pasażerów, którzy nie muszą się przemieszczać, aby pozostali w domu, natomiast do pasażerów, którzy będą korzystali z komunikacji, o stosowanie się do wprowadzonych przepisów bezpieczeństwa.

Posłuchaj, co pacjent onkologiczny musi wiedzieć o koronawirusie. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.

ZKM prosi o wyrozumiałość oraz zwraca się z prośbą o zgłaszanie kursów w których dostępna liczba miejsc w pojazdach okaże się niewystarczająca świetle nowych przepisów. Zgłoszenia te mają być natychmiastowo weryfikowane, a w miarę możliwości wprowadzane będą korekty w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej.

Wszystkie informacje na temat zmian można znaleźć na stronie internetowej ZKM w Elblągu http://.zkm.elblag.com.pl oraz dzwoniąc pod numerem infolinii: (55) 235 55 00.

TU KUPUSZ "Super Express" w trakcie kwarantanny!