Elbląg. Skrępował taśmą 28-latkę, a później podpalił! Wszystko z powodu "kwestii uczuciowych"

Elbląg. Skrępował 28-latkę taśmą, a później podpalił! Prokuratura: Szczególne okrucieństwo
Autor: radekkulupa/cc0/Pixabay.com Prokuratura Okręgowa w Elblągu skierowała do tamtejszego sądu akt oskarżenia przeciwko Michałowi Z., który skrępował 28-latkę taśmą, a później podpalił. Śledczy nazwali jego czyn szczególnie okrutnym

Prokuratura Okręgowa w Elblągu skierowała do tamtejszego sądu akt oskarżenia przeciwko Michałowi Z., który skrępował 28-latkę taśmą, a później podpalił. Kobieta doznała doznała rozległych oparzeń 3. i 4. stopnia klatki piersiowej, a obrażenia pokryły łącznie aż 35 procent jej ciała. 31-latek zeznał, że zrobił to z powodu "kwestii uczuciowych", a prokuratura nazwała jego czyn szczególnie okrutnym.

Elbląg. Skrępował taśmą 28-latkę, a później podpalił! Prokuratura: Szczególne okrucieństwo

Jak informuje PAP, Prokuratura Okręgowa w Elblągu skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko mieszkańcowi miasta, który skrępował 28-latkę taśmą, a później ją podpalił. Kobieta, partnerka mężczyzny, doznała rozległych oparzeń 3. i 4. stopni klatki piersiowej, a obrażenia spowodowane ogniem pokryły łącznie ok. 35 proc. jej ciała. 31-latkowi postawiono zarzut usiłowania zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem.

Czytaj też: Zostawił w ciele pacjenta wielki kawałek noża! Lekarz z Kętrzyna odnalazł się w Płońsku, gdzie mógł doprowadzić do zgonu

Jak informuje PAP, w październiku ub.r. mieszkaniec Elbląga najpierw skrępował 28-latkę taśmą w samochodzie na jednym z tamtejszych osiedli. Później oblał ją rozpuszczalnikiem do farb i podpalił, ale gdy kobieta zajęła się ogniem, 31-latek przestraszył się i sam zaczął gasić płomienie, po czym wezwał pomoc.

- 28-letnia Katarzyna i 31-letni Michał Z. znali się przez 5 miesięcy przed tragicznym zdarzeniem. Pomieszkiwali w samochodzie na parkingu. Oskarżony, który w przeszłości był wielokrotnie karany, jako motyw swojego działania wskazał "kwestie uczuciowe" - informuje PAP Prokuratura Okręgowa w Elblągu.

Mieszkańcowi Elbląga, który skrępował 28-latkę taśmą i podpalił, grozi teraz kara dożywotniego więzienia. Na rozpoczęcie procesu oczekuje w areszcie.

Czytaj też: Potworny wypadek na DK22! Śmierć w szpitalu i zwierzęta w samochodzie

Fatalny wypadek między Elblągiem a Malborkiem! [ZDJĘCIA]

Wałbrzych. Udusił kobietę penisem