IMGW ostrzega Elbląg! "Zagrożenie zdrowia i życia". Trudne warunki na drogach

2021-01-12 13:16 sch
Zima, mróz, śnieg, droga
Autor: Pixabay Ostrzeżenie IMGW dla Elbląga przed oblodzeniem na drogach 12 stycznia.

IMGW wydało ostrzeżenie dla czterech powiatów województwa warmińsko-mazurskiego. Wśród nich jest m.in. Elbląg. Synoptycy prognozują oblodzenia na drogach Elbląga i okolic. Uwaga, kierowcy! Warunki na drogach mogą być utrudnione. Sprawdź szczegóły!

Gołoledź na drogach Elbląga. Ostrzeżenie IMGW (12 stycznia)

IMGW wydało ostrzeżenie I stopnia dla czterech powiatów województwa warmińsko-mazurskiego. Zagrożony jest Elbląg, a także powiat elbląski, braniewski, iławski i nowomiejski. Drogi w zachodniej części województwa mogą być oblodzone. Ślisko zrobi się późnym we wtorek (12 stycznia )popołudniem, ok. godz. 17. Utrudnienia w ruchu mogą potrwać do poranka w środę (13 stycznia). Prawdopodobieństwo oblodzonych dróg na Warmii i Mazurach oceniane jest na 80 proc.

ZOBACZ: Wybierz najpiękniej rozświetlone miasto w Polsce! Do wygrania sprzęt o wartości 200 tys. złotych. Kliknij tutaj!

Czym jest ostrzeżenie IMGW?

Czym jest zagrożenie I stopnia według synoptyków IMGW? - Przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia - czytamy w komunikacie IMGW. Ponadto należy spodziewać się m.in. utrudnień w ruchu drogowym.

CZYTAJ TEŻ: Warmińsko-mazurskie. Nowi funkcjonariusze w straży granicznej [ZDJĘCIA]

Super Raport 12.01 (Goście: Paweł Kukiz - Kukiz'15 oraz prof. Andrzej Matyja - lekarz, prezes Naczelnej Rady Lekarskiej)